کویر ریگ جن سمنان

جاهای دیدنی سمنان کویر ریگ جن سمنان

از جاهای دیدنی سمنان کویر آن هست.کویر گردی یکی از تفریحات انسانی می باشد که هر انسانی نمی تواند به این راحتی نمی تواند به ان سفر کند و بتواند با اب و هوا و اقلیم های کویر به کنار بیاید. برای کویر گردی انسان قوی و سالم نیازمند است که بتواند با سختی های ان رو به رو شود. مخصوصا اگر مقصد افراد ، کویر خشن ریگ جن باشد.

کویر ریگ جن سمنان از مناطق مرموز کویر مرکزی ایران و جاهای دیدنی سمنان  است که به‌دلیل شرایط خاص جغرافیایی، سال‌ها دور از دسترس و ناشناخته مانده بود. که امروزه سفر به این منطقه رونق بیشتری گرفته و علاقه‌مندان را به سوی خود دعوت می‌کند. اگرشما هم فردی هستید که همیشه به دنبال اسرارها در سایه جسارت خود به مناطق اسرار امیز سفرمی کنید پیشنهاد ما ریگ جن می باشد.

جاهای دیدنی سمنان کویر ریگ جن سمنان
منبع:گوگل مپ

از جاهای دیدنی سمنان کویر ریگ جن است یکی از مرموز ترین مناطق دنیا، در جنوب غربی و غرب دشت کویر واقع شده و سالانه مقصد خیلی  اکوتوریست‌های  متعددی می باشد. این منطقه کویری با ۳,۸۰۰ کیلومتر مربع، از نظر وسعت سومین کویر  ایران می باشد و بیشتر به استان سمنان نسبت داده می‌شود.

ریگ جن در میان کویرها به زیبایی هم معروف است و مناظر آن، گردشگران را جذب خود می کند. قسمت جنوب شرقی کویر ریگ جن را «دم ریگ» نیز می‌نامند. مسیر جندق به‌سمت کویرریگ جن پیشنهاد می‌شود که در واقع مسیرمناسب و مورد استفاده بسیاری از کویر‌نوردان می باشد.

جاهای دیدنی سمنان کویر ریگ جن سمنان
منبع :گوگل مپ

مسیر دسترسی

در این مسیر ابتدا باید خود را به جندق برسانید که ۱۷۰ کیلومتر با تهران فاصله دارد؛ سپس از طرف غرب جندق، به‌سمت ریگ جن حرکت کنید.و در مسیر جندق، با عبور از این شهر و طی راهی پرپیچ‌وخم، یک رودخانه حرکت با عبور از رودخانه، کوه‌ها و تپه‌های ماسه‌ای خودنمایی می‌کنند.با گذر از این منطقه، بخش‌های باتلاقی ظاهر می‌شوند که تقریبا جنوب ریگ جن است. حالا که در مورد مسیر دسترسی به کویر ریگ توضیحاتی دادیم حالا می خواهیم در مورد اب و هوای کویر ریگ جن صحبت کنیم.

کویر ریگ جن

کویر ریگ جن مانند دیگر مناطق کویری از تابش شدید نور خورشید بهره مند می باشد و هوا در آن به‌شدت گرم است. اختلاف دمای شب و روز در کویر ریگ جن گاهی به بیش از ۵۰ درجه هم می‌رسد. هشت ماه سال این کویر دارای آب و هوای گرم و خشک است و در ماه‌های سرد، هوا و بعضی وقت ها هم کمی مرطوب می‌شود.اگر هم خواستید تفریحات مناسبی برای شما در کویر ریگ جن موجود می باشد تفریحاتی چون موتورسواری در کویر و اسکیت‌سواری روی تپه‌های شنی نیز بسیار لذت‌بخش خواهد بود و می تواند برای شکا عزیزان خاطرات خوشی را به جا بگذارد.

جاهای دیدنی سمنان کویر ریگ جن سمنان
منبع :گوگل مپ

اگر خواستید یک یا چند روزی در کویر ریگ جن سمنان بمانید شما می توانید شب قبل از ورود به کویر ریگ در روستاهای اطراف ریگ جن، هم‌چون جندق و انارک اقامت کنید. در این روستاها اقامتگاه‌های مخصوص گردشگران و خانه‌هایی برای اجازه وجود داردند. هتل‌های گرمسار و سمنان هم گزینه‌های خوبی برای شما  اقامت می باشند.

پیمایش کویر ریگ جن سمنان چند روز طول می‌کشد و شما باید ابزار و تجهیزات کمپینگ و وسایل شخصی خود را به همراه داشته باشید تا با چادر زدن و خوابیدن در زیر آسمان پرستاره کویر، سفر زیبایی  خود را دو چندان کنید.اگر هم می خواهید بدانید کدام فصل برای سفر به کویر ریگ جن می باشد معمولا فصل‌های سال، پاییز به‌ویژه مهر ماه بهترین زمان سفر به ریگ جن است.

زمان بازدید

اگرمیخواهید در زمستان به کویر سفرکنید خوب است؛ اما با توجه به قابل پیش‌بینی نبودن وضع هوا در این فصل، نیاز است تا هواشناسی دقیق چک شود. تابستان‌ها گرما در کویر ریگ جن سمنان بیداد می‌کند. در این مقاله سعی کردیم توضیحات کاملی در مورد ریگ جن بدهیم که شما هنگام رفتن به این کویر با مشکلات خاصی برخورد نکنید

دیگر مکان‌های تفریحی استان سمنان

جنگل ابر سمنان

جنگل ابر سمنان یکی از جاذبه های پر بازدید استان سمنان میباشد.از مسیر جاده شاهرود به سمت آزادشهر که عبور می‌کنیم، با جنگلی بکر و زیبا رو‌به‌رو می‌شویم که گویی در محدوده آن، زمین و آسمان به هم نزدیک‌تر هستند. جالب است بدانید

چشمه علی دامغان

گر قصد دارید به جاهای دیدنی سمنان سفر کنید، به شما توصیه می‌کنیم که حتما از چشمه علی دامغان نیز بازدید کنید. این منطقه تفریحی یکی از زیباترین مناطق کشور به شمار می‌رود و از آن به عنوان یک منطقه نمونه گردشگری نیز یاد شده است.

برج پیر علمدارسمنان

جاهای دیدنی سمنان فراوان است .دامغان یکی از شهرهای استان سمنان است که قبلا، به عنوان صد دروازه نیز از آن یاد می‌شد. این شهر زیبا آثار تاریخی متعددی را در دل خود جای داده است که از جمله آن‌ها می‌توان به برج پیر علمدار اشاره کر

مسجد جامع سمنان

در سمنان، آثار تاریخی متعددی وجود دارد که یکی از آن‌ها مسجد جامع سمنان است. این بنای تاریخی، قدمت زیادی داشته و از این لحاظ ارزش بسیار زیادی دارد. لازم به ذکر است که این مسجد جامع، یادگاری از دوران سلجوقیان است که البته تا به امروز دستخوش تغییرات زیادی شده است.
guest

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها