پارک جنگلی یاسوج

پارک جنگلی یاسوج

اکنون وقت آن رسیده تا یکی دیگر از جاهای دیدنی یاسوج با نام پارک جنگلی یاسوج را به شما معرفی کنیم. چرا که این پارک یکی از مقاصد مهم گردشگری در یاسوج بوده و باعث شده تا سالانه سود اقتصادی خوبی برای این شهر به ارمغان بیایید.

پارک جنگلی یاسوج یا پارک بزرگ کوهستان یاسوج مساحتی بالغ بر هزار هکتار دارا بوده و از جاهای دیدنی یاسوج است. علاوه بر آن این پارک جنگلی به عنوان بزرگ ترین پارک جنگلی جنوب کشور به شمار رفته که در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد است.

این پارک جنگلی بسیار زیبا که زیستگاه برخی پرندگان کمیاب در کشور است، بخشی از حوضه آب خیز رودخانه بشار بوده و با قرار گرفتن بر روی یک شیب بر بام یاسوج، منظره ای زیبا از این شهر را به گردشگرانی که سالانه به آنجا می روند به نمایش می گذارد.

پارک جنگلی یاسوج
منبع:گوگل مپ پارک جنگلی یاسوج

پوشش گیاهی و جانوری

اگر بخواهیم به اصلی ترین نوع پوشش این جنگل بپردازیم می بایست بگوییم که درختان بلوط تنومند زیبایی دو چندانی به پارک جنگلی یاسوج بخشیده اند. اما این تمام ماجرا نیست و فقط حدود 76 درصد از پارک با این درختان پوشیده شده است.

اما از دیگر درختانی که در پارک جنگلی یاسوج از زیبا ترین جاهای دیدنی یاسوج است می توان به درختانی چون بادام کوهی، ارزن، کیکم ، بنه و دیگر درختان اشاره کرد؛ در ارتفاعات موجود در این پارک نیز می توانید بوته زار ها و درختچه زار های بسیار زیبایی را مشاهده کنید.

خوشبختانه این پارک جنگلی طی دهه های گذشته تغییرات چندانی نداشته و همین امر سبب شده تا دامداران بتوانند از این پارک به عنوان یکی از اصلی ترین مکان ها برای چرای دام های خود استفاده کنند. از طرفی دیگر نیز پرندگان متفاوتی در این زیستگاه زندگی می کنند که این عدم تغییر سود بزرگی به آن ها رسانده است.

و اما این پارک حدود ده سال است که مورد توجه اصلی شهرداری یاسوج قرار گرفته و در آن جاده ای با آسفالت خوب و مناطقی برای سکونت تعبیه شده. علاوه بر این مورد، در مرکز پارک جنگلی یاسوج، مسیر های پیاده روی درست شده تا گردشگران بتوانند سر تا سر پارک را با پای پیاده طی کنند.

طبق گفته های شهرداری منطقه مبلغی حدود 900 میلیون تومان برای ساخت 80 آلاچیق و مسیر های آسفالت پیاده روی در نظر گرفته شده بود که خوشبختانه پروژه در سال های اخیر به اتمام رسید و امروزه یکی دیگر از جاهای دیدنی یاسوج را به مرکز توجهات گردشگران بدل کرده است.

پارک جنگلی یاسوج
منبع:گوگل مپ پارک جنگلی یاسوج

درآمد اقتصادی از پارک جنگلی یاسوج

به گفته برخی از کارشناسان و مردم محلی یاسوج، این پارک جنگلی در سال های اخیر بسیار پر رونق بوده و سبب شده تا سود اقتصادی این منطقه مبلغی حدود 700 میلیون سالانه باشد. و این درآمد در مقابل ورود 300 هزار نفر در سال به این منطقه گردشگری است.

مسیر دسترسی

اگر شما نیز پس از خواندن این مقاله به دیدن از این مکان علاقمند شدید به شما پیشنهاد می کنم در بهترین زمان ممکن بار سفر بسته و به سمت کهگیلویه و بویراحمد حرکت کرده و پس رسیدن به آنجا به مرکز شهر یعنی یاسوج بروید. در این شهر نیز می توانید علاوه بر پارک جنگلی یاسوج، دیگر جاهای دیدنی یاسوج را که در همان منطقه است را مشاهده کنید.

به گردی مجله گردشگری برای همه

دیگر مکان‌های تفریحی استان کهگیلویه و بویراحمد

آبشار یاسوج

در این مقاله سعی داریم تا شما را با یکی از جاهای دیدنی یاسوج آشنا کنیم که به عنوان دیدنی ترین مکان این شهر نیز شناخته می شود. آبشار یاسوج که در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده، یکی از متحیر کننده ترین آبشار های زنده ایران است.

دشت مورپیسه یاسوج

اگر شما نیز به گل های تابستانی علاقه مندید و این زیبایی برای شما مبهوت کننده است؛ بهتر است به یکی از جاهای دیدنی یاسوج بروید که امروزه آن را با نام دشت مورپیسه یاسوج می خوانند. این دشت بی شک یکی از زیباترین مکان های گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد است.

رودخانه بشار یاسوج

اگر مقصد سفر تابستانی و یا بهاری شما شهر زیبا و چهار فصل یاسوج است، می بایست این نکته را در نظر بگیرید که زیبای این شهر بسیار زیاد بوده و یکی از این زیبایی ها که هر گردشگری را مات و مبهوت خود می کند، رودخانه بشار یاسوج یکی از جاهای دیدنی یاسوج است.

رشته کوه دنا

رشته کوه دنا یکی از عظیم ترین رشته کوه های موجود در ایران است که ۵۲ قله‌ مرتفع با ارتفاع بالای ۴۰۰۰ متر را در دل خود جای داده است. همچنین از بلندترین قله آن می توان به کوه بیژن ۳ یا قاش مستان اشاره کرد که از جاهای دیدنی یاسوج به شمار می ‌رود.
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها