ساحل چپکرود

ساحل چپکرود یکی از جاهای دیدنی مازندران که به دلیل زیبایی دریای آن و آبی بودن آسمان اطرافش مکان آرامش بخشی را برای مسافران رقم میزند، مساحتی بالغ بر 18 کیلومتر از کناره دریا را در بر می گیرد.

این ساحل که به عنوان تمیز ترین ساحل مازندران شناخته می شود، از هر طرف که نگاه کنید مسیری یک دست را در پیش روی شما می گذارد. دلیل اینکه ساحل چپکرود اینقدر تمیز است، وجود پاک بان ها و امکانات متعدد بهداشتی در منطقه است.

جاهای دیدنی مازندان ساحلی چپکرود
منبع:گوگل مپ

امکانات و تفریحات

ساحل چپکرود که در شمال ایران به عنوان یکی از جاهای دیدنی مازندران شناخته می شود، امکاناتی از قبیل اسباب بازی و فروشگاه های متنوع برای کودکان، زمین های ورزشی ماسه ای( والیبال ساحلی، فوتسال ساحلی) آلاچیق، سوئیت های اقامتی، فضای سبز، رستوران، کافه و چایخانه را دارا می باشد.

از دیگر امکانات و تفریحاتی که در این ساحل شامل حال عزیزان می گردد، می توان به انواع قایق های تندرو، پدالی، موتور چهار چرخ، تیوب سواری روی آب، پاراسل و جت اسکی اشاره کرد که هر کدام از این موارد با پرداخت هزینه ای، قابل استفاده برای شما عزیزان می باشد.

جاهای دیدنی مازندان ساحلی چپکرود
منبع:گوگل مپ

برای دوستانی که درمورد ورزش پاراسل اطلاعی ندارند، باید عرض شود که پاراسل همان چتر سواری برو روی آب توسط قایق های تندرو است. در این ورزش آبی ، قایق موتوری با سرعت زیاد و گاهی کم حرکت کرده و شما که با کابل به قایق متصل هستید تجربه پرواز در ارتفاع 50 تا 100 متری را بر فراز دریای زیبای به دست می آورید.

مسیر دسترسی

بوستان ساحلی چپکرود که در کنار ساحل چپکرود واقع شده است، از زیباترین جاهای دیدنی مازندران و زیباترین سواحل جویبار می باشد، این بوستان تا بابلسر فاصله 29 کیلومتری و تا ساری فاصله 31 کیلومتری دارد. مسیر های منتهی به این ساحل، از دو جاده خزر آباد و جویبار بوده که مقصد هر دو جاه روستای کوهی خیل است. پس از رسیدن به این روستا شما می بایست مسیر جاده خاکی نرسیده به بهنمیر را دنبال کرده و دو کیلومتر در این مسیر خاکی رانندگی کرده تا به ان ساحل زیبا و بکر برسید.

منبع:گوگل مپ

فصول سال

بی شک این ساحل آبی و زیبا، در فصول مختلف سال نیز آب و هوای متفاوتی را به خود می بیند به شکلی که در فصل بهار و تا اواخر آن آب و هوای خنک و سر سبزی بی بدیلی را شاهد هستید اما در اواخر بهار و در تابستان هوا رو به معتدل شدن رفته و بهترین فصل برای سفر به ساحل چپکرود یکی از جاهای دیدنی مازندران را رقم می زند.

و اما از طرفی دیگر آب و هوای ساحل چپکرود در پاییز و زمستان رفته رفته رو به سردی می رود و همین مورد مزیده بر علت شده تا مسافران بسیاری کمی به این مناطق سفر کرده و این ساحل را به حال خود رها می کنند تا یک نفس تازه ای بگیرد.

جاهای دیدنی مازندان ساحلی چپکرود
منبع:گوگل مپ

متاسفانه طبق گفته یک سری از مسافرانی که در فصول پاییز و زمستان به این مناطق سفر کرده اند، برای ورود به این قسمت می بایست ورودی پرداخت کرد در صورتی که تمامی امکانات رفاهی در منطقه تعطیل می باشد.

مجسمه هرکول کرمانشاه

مجسمه هرکول کرمانشاه که یکی از جاهای دیدنی کرمانشاه است، در نزدیکی کتیبه بیستون کرمانشاه  بنا شده و با عظمتی که دارد چشم ها را به خود می دوزد. اما برخی از نظریه شناسان باستان بر این باورند که این مجسمه در اصل مجسمه هرکول که از جنگاوران و خدایان روم باستان است نبوده و متعلق به ( ورثرغنه ) خدای جنگاوری ایران باستان است؛ ( اما اختلافات نیز در این مورد بسیار است ).

عمارت سردار مفخم

از جاهای دیدنی بجنورد بزرگترین و باارزش ترین اثر معماری دوره قاجار که در هر طبقه دو ایوان دارد ستون رنگی فیروزه ای دور عمارت احاطه کرده ورودی اولیه به داخل ختم میشود و دارای معماری منبت کاری و کاشی کاری و گچبری تزئین شده

ارگ کلاه فرنگی بیرجند

بسیاری از ابنیه ی تاریخی و گاه مدرن دارای قسمتی هستند که نام آن در تمام آنها مشترک است و “کلاه فرنگی” خطاب می شوند. در واقع سازه ای گنبد مانند اما کوچک و سبک، با قاعده ی مخروطی، چندضلعی یا مدور و معمولا در مرکز ساختمان است که برای تزیین یا کاربردهای فرعی ساخته می شود

چشمه چپقلی اراک

چشمه چپقلی اراک یکی از جاهای دیدنی اراک است که در فاصله ۲۸ کیلومتری جنوب غربی شهر اراک در استان مرکزی واقع شده؛ آب و هوای پاک و طبیعت بکرو دست نخورده دامنه کوه، در کنار چشمه های جوشان و خروشان که آب بسیار سردی دارد، امروزه این مکان را به یکی از مقاصد مهم گردشگری در اراک بدل کرده است.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها