ساحل چپکرود

ساحل چپکرود یکی از جاهای دیدنی مازندران که به دلیل زیبایی دریای آن و آبی بودن آسمان اطرافش مکان آرامش بخشی را برای مسافران رقم میزند، مساحتی بالغ بر 18 کیلومتر از کناره دریا را در بر می گیرد.

این ساحل که به عنوان تمیز ترین ساحل مازندران شناخته می شود، از هر طرف که نگاه کنید مسیری یک دست را در پیش روی شما می گذارد. دلیل اینکه ساحل چپکرود اینقدر تمیز است، وجود پاک بان ها و امکانات متعدد بهداشتی در منطقه است.

جاهای دیدنی مازندان ساحلی چپکرود
منبع:گوگل مپ

امکانات و تفریحات

ساحل چپکرود که در شمال ایران به عنوان یکی از جاهای دیدنی مازندران شناخته می شود، امکاناتی از قبیل اسباب بازی و فروشگاه های متنوع برای کودکان، زمین های ورزشی ماسه ای( والیبال ساحلی، فوتسال ساحلی) آلاچیق، سوئیت های اقامتی، فضای سبز، رستوران، کافه و چایخانه را دارا می باشد.

از دیگر امکانات و تفریحاتی که در این ساحل شامل حال عزیزان می گردد، می توان به انواع قایق های تندرو، پدالی، موتور چهار چرخ، تیوب سواری روی آب، پاراسل و جت اسکی اشاره کرد که هر کدام از این موارد با پرداخت هزینه ای، قابل استفاده برای شما عزیزان می باشد.

جاهای دیدنی مازندان ساحلی چپکرود
منبع:گوگل مپ

برای دوستانی که درمورد ورزش پاراسل اطلاعی ندارند، باید عرض شود که پاراسل همان چتر سواری برو روی آب توسط قایق های تندرو است. در این ورزش آبی ، قایق موتوری با سرعت زیاد و گاهی کم حرکت کرده و شما که با کابل به قایق متصل هستید تجربه پرواز در ارتفاع 50 تا 100 متری را بر فراز دریای زیبای به دست می آورید.

مسیر دسترسی

بوستان ساحلی چپکرود که در کنار ساحل چپکرود واقع شده است، از زیباترین جاهای دیدنی مازندران و زیباترین سواحل جویبار می باشد، این بوستان تا بابلسر فاصله 29 کیلومتری و تا ساری فاصله 31 کیلومتری دارد. مسیر های منتهی به این ساحل، از دو جاده خزر آباد و جویبار بوده که مقصد هر دو جاه روستای کوهی خیل است. پس از رسیدن به این روستا شما می بایست مسیر جاده خاکی نرسیده به بهنمیر را دنبال کرده و دو کیلومتر در این مسیر خاکی رانندگی کرده تا به ان ساحل زیبا و بکر برسید.

منبع:گوگل مپ

فصول سال

بی شک این ساحل آبی و زیبا، در فصول مختلف سال نیز آب و هوای متفاوتی را به خود می بیند به شکلی که در فصل بهار و تا اواخر آن آب و هوای خنک و سر سبزی بی بدیلی را شاهد هستید اما در اواخر بهار و در تابستان هوا رو به معتدل شدن رفته و بهترین فصل برای سفر به ساحل چپکرود یکی از جاهای دیدنی مازندران را رقم می زند.

و اما از طرفی دیگر آب و هوای ساحل چپکرود در پاییز و زمستان رفته رفته رو به سردی می رود و همین مورد مزیده بر علت شده تا مسافران بسیاری کمی به این مناطق سفر کرده و این ساحل را به حال خود رها می کنند تا یک نفس تازه ای بگیرد.

جاهای دیدنی مازندان ساحلی چپکرود
منبع:گوگل مپ

متاسفانه طبق گفته یک سری از مسافرانی که در فصول پاییز و زمستان به این مناطق سفر کرده اند، برای ورود به این قسمت می بایست ورودی پرداخت کرد در صورتی که تمامی امکانات رفاهی در منطقه تعطیل می باشد.

دشت تبریز

دشت تبریز یکی ازجاهای دیدنی تبریز است.در اشعار و ادبیات و ترانه ها بارها از نام دشت و از رفتن به دشت و گشت و گذار در آن شنیده ایم. اگر یک بار در پهنه ی میان کوه ها که سر تا سر طیف رنگ سبز با هارمونی زیبایش در آن چون فرشی خودش را گسترده برای لحظاتی توقف کرده باشید، دلیل تکرار و تاکید رفتن به دشت را می دانید.

تل خسرو یاسوج

تل خسرو یاسوج که در گذشته به تل خسروی نیز معروف بوده، یکی از جاهای دیدنی یاسوج است که فاصله ای ۵ کیلومتری با این شهر زیبا دارد. این مکان بسیار دیدنی و سر سبز سالانه پذیرای قدوم گرم مسافرانی بوده که از سراسر ایران و جهان، برای لذت بردن از این مناظر طبیعی و بکر، به این منطقه سفر می کنند است.

دریاچه کیو

یکی از جاهای دیدنی لرستان که بی شک چشم هر بیننده ای را به خود می دوزد، دریاچه کیو است. دریاچه ای که با رنگ خاص خود زیبایی خارق العاده ای را به وجود آورده و همین امر سبب شده تا سالانه مسافران زیادی در این مکان گرد هم آیند.

آبشار بیشه لرستان

آبشار بیشه لرستان یکی از جاهای دیدنی لرستان است که خود را در دامان رشته کوه های پوشیده از برف زاگرس جای داده است. این آبشار که در شهرستان دورود از توابع لرستان قرار دارد، از شمال با شهرستان سربند و از سمت شمال غربی با شهرستان بروجرد در همسایگی قرار دارد.
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها