ساحل شب تاب

ساحل شب تاب چابهار جاهای دیدنی زاهدان

ساحل شب تاب چابهار که یکی از جاهای دیدنی زاهدان به شمار می آید، در فاصله 738 کیلومتری از استان زیبای سیستان و بلوچستان و درست در کنار سواحل دریای آبی عمان واقع شده است. این ساحل در محدوده شهرستان کنارک قرار داشته و مستقیما به آب های آزاد راه دارد.

 امواج دریای عمان که در مسیر خود به سمت این ساحل می روند، زیبایی دو چندانی به ساحل شب تاب چابهار بخشیده اند. روستای تنگ که در ۱۲۰ کیلومتری از غرب بندر چابهار واقع شده،  یکی از زیباترین سواحل کره زمین را در خود گنجانده است.

از دیگر سواحل و دیدنی های زیبا در نزدیکی ساحل شب تاب چابهار می توان به، ایرانشهر در شمال منطقه با فاصله ۳۵۵ کیلومتری، ساحل همیشه آبی بریس در ۱۷۵ کیلومتری شرق  و ساحل تیس چابهار نیز در فاصله 114 کیلومتری، اشاره کرد که خود را برای گردشگران به نمایش می گذارند.

ساحل شب تاب چابهار جاهای دیدنی زاهدان
منبع:گوگل مپ

در ایران به دلیل موقعیت خوب جغرافیایی می توانید علاوه بر ساحل شب تاب چابهار ، مکان های دیگری چون ساحل سرخ در جزیره هرمز، ساحل صخره ای از جاهای دیدنی چابهار و ساحل درک از جاهای دیدنی زاهدان را یافته و دیدن کنید.

علت آبی بودن

بی شک این سوال در ذهنتان نقش بسته که چگونه این ساحل به این زیبایی و به بی همتایی شکل گرفته و علت این امر چیست؟

باید به شما عزیزان بگوییم این یک پدیده طبیعی و به علت وجود شب تاب های آبی رنگ شناور روی سطح دریا  و ساحل است. نام علمی این شب تاب های آبی رنگ در ساحل شب تاب چابهار، فیتو پلانکتون می باشد. فیتو پلانکتون ها که فقط در فصل پاییز و زمستان در سواحل زیبایی چابهار زیست می کنند، این منطقه را در این فصول به یکی از پر بازدید کننده ترین مناطق کشور بدل کرده اند.

 اگر در شب های فصول زمستان یا پاییز به سواحل حیرت بر انگیز چابهار بروید در اعماق تاریکی شب و زمانی که فقط نور مهتاب اندکی از زمین را روشن کرده است یکی دو ساعتی را صبر کنید، اندک اندک شب تاب های آبی رنگ همراه با موج های خروشان و آرام به سمت ساحل آمده و گاهی اوقات در ساحل سکونت می گزینند.

ساحل شب تاب چابهار جاهای دیدنی زاهدان
منبع :گوگل مپ

اقامت در شب

اگر قصد اقامت شبانه در ساحل شب تاب چابهار از جاهای دیدنی زاهدان را دارید باید بگویم که بهترین فکر را کرده اید. چرا که این ساحل در شب، زیبایی دو چندانی دارد. اما باید توجه کنید که برای شب ماندن می توانید اقامت گاه های معروف این منطقه را اجاره کرده و یا در محل های ساخته شده توسط شهرداری این منطقه، چادر های مسافرتی خود را برپا کنید. “”باید بگویم که خوردن یک لیوان چایی داغ و تازه در تاریکی آبی رنگ این ساحل بسیار دلچسب است””

نکته بسیار مهم در مورد این ساحل زیبا که یکی از جاهای دیدنی زاهدان است، این است که به هیچ عنوان نباید در این مکان زباله بریزید و یا این پلانکتون ها را درن شیشه یا لیوان کرده و با خود ببرید. علت اینکه در سال های اخیر تعداد  این پلانکتون ها کم شده می تواند همین بی توجه برخی عزیزان به این موارد کوچک باشد.

خانه آصف وزیری

اعجاب و ارزشمندی این خانه در این است که سه دوره ی تاریخی قاجار،صفویه و پهلوی را در خود جای داده است. از جاهای دیدنی کردستان بناهای تاریخی است.قدمتی تاریخی که حوادث بسیاری را به چشم خود دیده است.

جنگل جیغ مشهد

از جاهای دیدنی مشهد میتوان به جنگل جیغ اشاره کرد.جنگل ها برای افرادی که علاقه به طبیعت گردی و جاذبه هایی مثل درختان و آبشار ها و رودخانه ها دارند مکان های محبوبی هستند. به خصوص که در دهه ی اخیر کمپینگ و اقامت در این مکان ها طرفداران بیشتری هم پیدا کرده است.

قلعه زیویه سنندج

یکی از جاهای دیدنی سنندج قلعه های این شهر است.قلعه زیویه برای اولین بار  در سال 1325 همزمان بابارش شدید باران و خیس شدن تپه های آن منطقه پس از سالهازیر خاک بودن وجودش را نمایان و کنجکاوی افراد را به خودش جلب کرد.و بهانه ای شد تا کاوشگران مختلف روی این منطقه کار کنند و نتیجه ی کاوش ها بسیار جالب توجه بود

جاده کلاردشت عباس آباد

جاده کلاردشت عباس آباد از جاهای دیدنی مازندران است که سالانه هزاران نفر برای بازدید از این مسیر، راه خود را به سمت روستای عباس آباد تغییر می دهند. این جاده 25 کیلومتر طول داشته که با پیچ و خم ها و ماز های بسیاری همراه است.
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها