ساحل رامسر

جاهای دیدنی مازندران ساحل رامسر

در مطلب زیر قصد داریم تا برای شما عزیزان یکی از جاهای دیدنی مازندران یا بهتر است بگوییم یکی از سواحل زیبای دریای خزر را معرفی کنیم. ساحل رامسر که یکی از خوش آب و هوا ترین ساحل ها در سراسر ایران می باشد، سالانه مسافران زیادی را از جای جای ایران و جهان به خود می بیند.

این ساحل که در شهر رامسر از توابع استان مازندران است، در واقع متشکل از مجموعه ساحل هایی بوده که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند از همین جهت قرار است برخی آز آن ها را برای شما به نقد و بررسی بگذاریم.

جاهای دیدنی مازندران ساحل رامسر
منبع:گوگل مپ

ساحل خلج

جاهای دیدنی مازندران فراوان است که میتوان به ساحلهای این شهر را نام برد.ساحل خلج به دلیل دارا بودن اقامتگاه ‌ها، بین مسافرانی که به این شهر می روند توصیه می شود.

افرادی که تا به حال به این ساحل از جاهای دیدنی مازندران رفته اند این ساحل را اینگونه توصیف می کنند “”ساحلی پر تلاطم، ساحلی که موج های آبی دریای خزر همه آن را فرا گرفته، ساحلی که با نگاه به هر طرف کودکی را مشاهده می کنی که با لبخند با ماسه های کنار ساحل بازی میکند، در کنار این موارد صدای دلنشین موج دریای در اواخر شب که همه جا صوت و کور است، هوش را از سر برده و با نوای دلنشینش دست نوازش به گوش می کشد.””

جاهای دیدنی مازندران ساحل رامسر
منبع:گوگل مپ

ساحل نقره ای

ساحل رامسر یا به اصطلاح ساحل نقره ای رامسر، یکی از معدود جاهای دیدنی مازندران است که گردشگران آن را از یاد می برند چرا که این ساحل  به دلیل زیبایی خاصی که دارا می باشد، با تمام سواحل مازندران تفاوت دارد.

ساحل نقره ای رامسر، به موجب پوشیده شدن با صدف های ریز و درشت، و انعکاس نور خورشید به سمت آسمان، رنگ نقره ای به خود گرفته و از همین رو معروف به ساحل نقره ای شده است. همین یک امر ساده ولی زیبا در کنار دیگر زیبایی های بکر این ساحل، مزید بر علت شده تا این ساحل به یکی از جاهای دیدنی مازندران بدل شود.

جاهای دیدنی مازندران ساحل رامسر
منبع:گوگل مپ

دهکده ساحلی

ساحل رامسر علاوه بر تمام زیبایی هایی که درون خود جای داده است، دارای مناطق تجاری متعددی نیز می باشد که، از جمله آن ها می توان به بازارچه ای در دل دهکده ساحلی اشاره کرد که در  آن محصولات سنتی و محلی مردم رامسر به فروش می رسد .

از دیگر دلایلی که این قسمت از ساحل رامسر برای مسافران جذاب شده ، وجود تفریحاتی چون بیلیارد، رستوران ایتالیایی، رستوران های ایرانی، فست فود فروشی ها، کافه ها و چایخانه ها است. این دهکده بهترین شب های رامسر را داشته و دیدن چهره خندان و شاد دیگر مسافران این زیبایی را دو چندان می کند.

برای دسترسی به دهکده ساحلی رامسر، می بایست به انتهای بلوار طالقانی رفته و مسیر خود را از آنجا توسط تابلو های راهنما بیابید.

جاهای دیدنی مازندران ساحل رامسر
منبع:گوگل مپ

نکته قابل توجه برای عزیزانی که قصد سفر به هر یک از جاهای دیدنی مازندران را دارند این است که زباله های خود به خصوص پلاستیک ها را در محیط ساحل و یا در آب دریاچه خزر رها نکنند چرا که این امر علاوه بر جلوه نامناسبی که به این مکان ها می دهد، سالانه باعث مرگ میلیون ها آبزی می شود.

دیگر مکان‌های تفریحی استان مازندران

آبشارآب پری

آبشار آب پری یکی از جاهای دیدنی مازندران که سالانه هزاران گردشگر را دور هم جمع کرده تا زیبایی هایش را برای دیدگان پر مهر آن ها به نمایش بگذارد. این آبشار گرچه کوچک است اما زیبایی بزرگی را در خود جای داده که ما قصد داریم مخصوصا به آن ها بپردازیم.

چشمه های باداب سورت

چشمه های باداب سورت، یکی از جاهای دیدنی مازندران، که بی شک تصاویر آن را حتی برای یک بار هم که شده، دیده اید. چشمه هایی پلکانی، چشمه هایی که شما با دیدن آن می توانید توصیف دقیقی از بهشت را بیابید.

جاده کلاردشت عباس آباد

جاده کلاردشت عباس آباد از جاهای دیدنی مازندران است که سالانه هزاران نفر برای بازدید از این مسیر، راه خود را به سمت روستای عباس آباد تغییر می دهند. این جاده 25 کیلومتر طول داشته که با پیچ و خم ها و ماز های بسیاری همراه است.

پل ورسک

گر از دور دست به روستای ورسک و میان دو کوه سر به فلک کشیده عباس آباد را نگاه کنید، دره ای عمیق مشاهده می کنید که توسط پلی ارتباطی به نام پل ورسک به هم متصل شده اند. این پل مستحکم در شهرستان سواد کوه یکی از جاهای دیدنی مازندران واقع شده، که امروز چشمان زیادی را به سمت خود دوخته است.
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها