Search

ساحل جزیره لاوان

جاهای دیدنی هرمزگان جزیره لاوان

یکی از زیبا ترین و خوش آب و هوا ترین مناطق جنوب کشور که از جاهای دیدنی هرمزگان نیز به شمار میرود، می توان به ساحل جزیره لاوان اشاره کرد. این ساحل که در جزیره لاوان در وسط خلیج همیشه فارس ایران قرار دارد، سالانه میلیون ها مسافر را در خود جای می دهد.

ساحل جزیره لاوان که امروزه به یکی از قطب های اقتصادی نفتی کشورمان تبدیل شده، برای پهلو گیری کشتی های باربری بسیار مکان مهمی است. این جزیره علاوه بر اقتصادی بودن به عنوان یکی از مهم ترین جاهای دیدنی هرمزگان و سومین جزیره بزرگ این استان نیز به حساب می آید.

جزیره لاوان

مساحت این جزیره خوش آب و هوا به 81 کیلومتر مربع می رسد که با جمعیتی 2000 نفری روستاهای کوچک جزیره را پر کرده اند. همانطور که اشاره کردیم لاوان سومین جزیره در لیست بزرگترین جزیره های هرمزگان است که بعد از جزیره های قشم و کیش از دیگر جاهای دیدنی هرمزگان،  قرار گرفته است.

جاهای دیدنی هرمزگان جزیره لاوان
منبع:گوگل مپ

مکان دسترسی

این جزیره در میان بندر مقام، جزیره‌ شیدور و ساحل نخیلوه در آب‌ های خلیج فارس قرار دارد. فاصله‌ تقریبی ساحل جزیره لاوان تا بندر عسلویه ۱۱۷ کیلومتر و از بندر ‌لنگه تا این جزیره فاصله ای ۱۴۷ کیلومتری است. از روستاهایی که در این جزیره قابل سکونت است می توان به روستاهای لازه، لاز و کفیله اشاره کرد.

جاهای دیدنی هرمزگان جزیره لاوان
منبع:گوگل مپ

تاریخ جزیره

در قدیم این جزیره‌ را با نام های دیگری می شناختند و مانند امروز نام لاوان را به دوش نمی کشید. شیخ شعیب نامی بود که تا قبل از سال 1337 برای این جزیره منصوب شده بود. و پس از آن  و توسط وزارت کشور نام جزیره لاوان بر روی این مکان قرار داده شد و به یکی از جاهای دیدنی هرمزگان بدل شد.

پوشش جانوری و گیاهی

ساحل جزیره لاوان مروارید پنهان با طراوت و طبیعتی بکر و دست نخورده دارای گونه‌‌ های مختلف جانوری و گیاهی بوده که از جمله آنها می توان به کوسه، دلفین، لاک ‌پشت و آهو اشاره کرد.

آهو های ساحل جزیره لاوان که به جبیر در میان گونه های زیستی معروف بوده، آهو هایی با شاخ های سیاه و پوستی زرد و سفید هستند. این آهو ها فقط در مناطق جنوبی کشور و نیز هندوستان یافت می شوند.

جاهای دیدنی هرمزگان جزیره لاوان
منبع:گوگل مپ

نکته شایان ذکر در رابطه با ساحل جزیره لاوان این است که بعضی از مناطق آن از اواسط اسفند تا اوایل مرداد به دلیل تخم گذاری لاک پشت های پوزه کوتاه، مورد حفاظت محیط زیست بوده و امکان بسته بودن آنها بعید نیست.

اقامت

شاید برای بعضی از عزیزان مسافر سوال پیش بیایید که چگونه می توانند یک محل اقامت خوب در این جزیره پیدا کنند. در جواب به این سوال باید بگوییم در این جزیره هتل‌ ها و سوئیت‌ های کوچک و بزرگ، با کیفیت برای اقامت موجود می‌ باشد که هزینه مناسبی نیز برای خدمات ارائه شده می گیرند. هتل پنج ستاره لاوان و هتل آل اینکلوسیو و هتل با قیمتی بالا اما امکاناتی کامل در ساحل جزیره لاوان هستند. اما برای برخی از عزیزانی که علاقه به برپایی چادر و استراحت در آن را دارند نیز محل های مناسبی تعبیه شده.

دیگر مکان‌های تفریحی استان هرمزگان

No data was found
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search