دریاچه سوها اردبیل

از جاهای دیدنی اردبیل میتوان به دریاچه سوها اردبیل اشاره کرد.استان اردبیل، جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد. از جنگل‌های بکر و دست نخورده گرفته تا آبشارها و دریاچه‌هایی که بهشت طبیعت دوستان و عکاسان است!

دریاچه سوها اردبیل (که در بین اهالی محلی با نام سوآ نیز شناخته می‌شود) یکی از این مناطق بکر استان اردبیل است که در نزدیکی شهرستان نمین قرار دارد. این دریاچه یکی از مناطق محبوب طبیعت‌ دوستان اردبیلی به حساب می‌آید. دریاچه سوها در فصل تابستان، آب و هوای خنک و دلپذیری دارد و ظرفیت بالایی برای جذب گردشگران ایرانی و خارجی دارد.

قرارگرفتن دریاچه سوها در میان جنگل و چمنزار، باعث به وجود آمدن فضایی رویایی و بسیار دلنواز شده است. از آنجایی که در این منطقه، خبری از فعالیت‌های صنعتی یا سروصدا نیست، آرامش خاصی برقرار است. تلفیق این آرامش با منظره، به حدی است که می‌توان روزها و ساعت‌ها نشست و از این آرامش، نهایت استفاده را برد!

منبع:ویکی پیدیا-مهر نیوز

دریاچه سوها اردبیل در کجا قرار دارد؟

دریاچه سوها اردبیل در فاصله 35 کیلومتری شرق شهر اردبیل، در نزدیکی شهرستان نمین قرار گرفته است. این دریاچه در مجاورت روستایی با نام سوها قرار گرفته است. این دریاچه در واقع منبع اصلی تامین آب روستا را برعهده دارد و بر سر راه آن، سد کوچکی قرار داده شده که باعث جمع شدن آب و ایجاد این مناظر باشکوه شده است.

عمق این دریاچه در نقاط میانی، به 6 متر نیز می‌رسد. این جاذبه زیبای اردبیل، پهنایی نزدیک به نیم کیلومتر و طولی در حدود 1.5 کیلومتر دارد. دورتادور دریاچه سوها، بابونه وحشی روییده است. ترکیب بوی خوش این گیاه و منظره زیبای دریاچه در کنار سکوت و آرامش طبیعت، می‌تواند روح شما را تازه کند.

از جاهای دیدنی اردبیل در فصل بهار می توان به دریاچه سوها را پیشنهاد داد.اب و هوای این منطقه در فصل زمستان، بسیار سرد است و اصلا و ابدا در فصل زمستان، سفر به دریاچه سوها پیشنهاد نمی‌شود. بهترین زمان سفر به این دریاچه، از اواسط فصل بهار تا پایان تابستان است. در این زمان هوا معتدل و مطبوع است و خبری از شرجی نیست!

در تیرماه، مه نسبتا غلیظی کل منطقه را دربر می‌گیرد. با هر نسیم خنکی که می‌وزد، قطره‌ای اب با صورت گردشگران آشنا شده و از آن آویزان می‌شود!

منبع:ویکی پیدیا-مهر نیوز

راه‌های دسترسی به دریاچه سوها

برای رفتن به این دریاچه زیبا، باید جاده بین اردبیل و بریس را طی کنید؛ در این جاده باید راه خود را به سمت نیارق پیدا کنید. بعد از آن باید با استفاده از تابلوهای موجود در جاده، راه منتهی به روستای سوها را پیدا کنید.

فاصله روستای سوها تا دریاچه، چیزی نزدیک به 5 کیلومتر است. این مسیر، خاکی است و می‌توانید با استفاده از خودروی شخصی، این مسیر را طی کنید. اما بخشی از این مسیر را تنها با استفاده از ماشین آفرود یا نیسان می‌توان طی کرد. می‌توانید این بخش را پیاده طی کنید و تا رسیدن به دریاچه، از مناظر اطراف لذت ببرید!

منبع:مهر نیوز

سخن پایانی!

دریاچه سوها اردبیل یکی از مناطق بکر و دیدنی استان اردبیل است که در فاصله 35 کیلومتری شرق اردبیل واقع شده است. این دریاچه در مجاورت روستایی با همین نام واقع شده است.

به یاد داشته باشید به دلیل عدم آنتن‌دهی موبایل در بسیاری از بخش‌های این منطقه، احتمال گم شدن افراد بسیار زیاد است. لذا سعی کنید برای بار اول، حتما با یک همراه به این منطقه سفر کنید!اردبیل در کنار داشتن دریاچه های طبیعی دارای دریاچه های مصنوعی هم میباشد که میتوان به دریاچه شورابیل اشاره کرد.

دیگر مکان‌های تفریحی استان اردبیل

خانه تاریخی صادقی

خانه تاریخی صادقی یکی از جاهای دیدنی اردبیل است.اردبیل به‌عنوان یکی از شهرهای قدیمی و با قدمت طولانی در ایران شناخته می‌شود که آثار تاریخی و گردشگری زیادی هم دارد و همین جاهای دیدنی اردبیل ، سفر به این منطقه را برای شما لذت‌بخش و به یاد ماندنی می‌کند.

دریاچه شورابیل اردبیل

جاهای دیدنی اردبیل در بهار میتوان به دریاچه شورابیل اشاره کرد که مسیر دسترسی نحوه بازدید و بهترین زمان بازدید با به گردی راحت سفر کن

تالاب پته خور نمین اردبیل

جاهای دیدنی اردبیل تالاب پته خور هست که در شهرستان نمین است.مسیر دسترسی بهترین زمان بازدید و نحوه بازدید با به گردی راحت سفر کن

عمارت آقازاده

عمارت آقازاده یکی از خانه ‌های بر جای مانده از تاریخ در دل شهر زیبا و تاریخی و جاهای دیدنی اردبیل است که در مرکز شهر واقع شده است. وجود همین عمارت با شکوه و تاریخی نیز مزیده بر علت شده تا گردشگران بسیاری زیادی سالانه به این شهر سفر کنند.
guest

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها