دربند تهران

دربند تهران یکی از مکان‌های تفریحی-گردشگری و از جاهای دیدنی تهران است که به خوش آب و هوا بودن معروف است. این مکان از همان ابتدا یکی از گزینه‌های تفریحی و گردشگری برای شاهان و اشراف زادگان بوده است. دربند رستوران‌‌ها و ترشی فروشی‌های زیادی دارد که اگر قصد شکم گردی هم داشته باشید باز هم کاری می‌کند تا انتخاب اولتان باشد.

درباره دربند تهران

دربند در ابتدا یک دهکده کوچک در شمال تهران بود که قدمتش به 200 سال پیش می‌رسید. بنابر گفته‌های مردم محلی، افرادی که نخستین بار در این منطقه ساکن شدند کسانی بودند که از طالقان به دربند مهاجرت کرده بودند. پس از آن به خاطر موقعیتی که این منطقه داشت، شاهان و شاهزادگان مانند ناصرالدین شاه، دربند را به عنوان محل استراحت و اقامت خود انتخاب کردند.دربند یکی از جاهای دیدنی تهران دربند میباشد.

منبع :گوگل مپ

همچنین به دستور رضاخان مهمان خانه‌ها و ویلاهایی در این منطقه ساخته شد تا مکانی برای پذیرایی از شخصیت‌های مهم باشد. یکی از اقامتگاه‌های مهم و نام آشنای این منطقه، هتل دیپلمات است.

تفریحات دربند تهران

پیاده روی

دربند بهترین مکان برای پیاده روی است. با گذشتن از رستوران‌ها، سفره خانه‌ها و مغازه‌های رنگارنگ این منطقه می‌توانید یک پیاده روی جذاب را تجربه کنید. همچنین اگر مقصد خاصی را مد نظر دارید می‌توانید از تله سیژ هم استفاده کنید.

منبع :گوگل مپ

کوه نوردی

کوه نوردی از مسیر دربند به قله توچال تقریبا پرطرفدارترین و بهترین مسیر برای رسیدن به قله است. بخش ابتدایی مسیر از میدان سربند شروع می‌شود و شما را به روستای پس قلعه می‌برد. همچنین در این مسیر از آبشار دوقلو و پناهگاه شیرپلا عبور می‌کنید تا به توچال برسید.

آبشار دوقلو

آبشار دوقلو که معروف ترین قسمت دربند است در ارتفاع 2700 متری از سطح دریا قرار گرفته است. آب این آبشار از کوه‌های البرز تامین می‌شود و دمای آن بسیار پایین است به طوری که حتی در گرم ترین روز سال هم نمی‌توانید پاهای خود را دقایقی طولانی در آن قرار دهید (به خاطر سرمای شدید). آب این آبشار هنگام پایین آمدن به دو شاخه تبدیل می‌شود که به همین دلیل به آن آبشار دوقلو می‌گویند.

تله سیژ

تله سیژ دربند بر خلاف اسم و ظاهرش قدمتی 50 ساله دارد. از تله سیژ برای صعود به ارتفاعات استفاده می‌شود و برای پیمودن مسیری 600 متری به شما کمک می‌کند.

جاهای دیدنی تهران در بهار

دربند تهران که از جاهای دیدنی تهران در بهار است.شما میتوانید در این فصل از سال به مجموعه کاخ های تهران بروید که یکی از این کاخ ها که میتوان نام برد کاخ سعد آباد تهران نام برد.

بهترین زمان بازدید از دربند تهران

این منطقه حتی در گرم ترین روز‌های سال هم آب و هوای معتدلی دارد. در زمستان شما می‌توانید از محیط برفی دربند لذت ببرید و با خوراکی‌های گرمی که در مسیرتان قرار دارد از سرمای زمستان لذت ببرید. همچنین در فصول گرم سال می‌توانید برای خنکی و فرار از گرما به دربند بیایید.

مسیرهای دسترسی دربند تهران

منطقه دربند در شمال تهران قرار دارد و اگر قصد بازدید از آن را دارید می‌توانید با خودروی شخصی خود به این منطقه بروید و کمی پایین تر از میدان سربند خودروی خود را پارک کنید. همچنین با استفاده از مترو و بی آر تی می توانید به خیابان تجریش بروید و با یک تاکسی و یا ون به ورودی ابتدایی دربند برسید.

دیگر مکان‌های تفریحی استان تهران

پل طبیعت تهران

پل طبیعت تهران یکی از جاهای دیدنی تهران است که بر روی بزرگراه مدرس واقع شده است. گردشگران بسیاری برای بازدید از این مکان به تهران سفر می‌کنند تا هم از حس و حال خوب روی پل بهره‌مند شوند و هم از امکانات دو پارکی که در دو سمت پل قرار دارند، استفاده کنند.

کاخ نیاوران

کاخ نیاوران یکی از بنا‌های تاریخی گردشگری و از جاهای دیدنی تهران است. این بنا جزئی از سه کاخ تاریخی مشهور تهران است که آثار ارزشمند تاریخی را در خود جای داده است. این بنا تاریخ پراهمیتی را در خود جای داده و نشان دهنده فرهنگ و نمای ایرانی است.

بازار تهران

بازار بزرگ تهران یکی از بنا‌های تاریخی و از جاهای دیدنی تهران است. این بازار یکی از مهم‌ترین مراکز خرید ایران است که تنوع بسیار زیادی در فروش اجناس و کالاهای مختلف دارد.

بام تهران

بام تهران یکی از جاهای دیدنی تهران است که در یکی از مرتفع ترین بخش‌های تهران واقع شده است. این مکان به دور از هرگونه آلودگی شهری است و هوای پاک و مناظری که دارد باعث شده تا خلوتگاهی باشد تا افراد برای دوری از استرس، مدتی را با آرامش در این مکان سپری کنند.
guest

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها