جنگل گیسوم

جنگل گیسوم جاهای دیدنی گیلان

سفر به جنگل گیسوم یکی از جاهای دیدنی گیلان، می تواند به یکی از به یادماندنی ترین خاطرات در حافظه شما تبدیل شود چرا که این مکان نقطه تلاقی جنگل و ساحل دریای خزر می باشد. در ساحل که قدم بگذارید از یک طرف دریای بی کران و مواج و از طرفی دیگر جنگلی سر پوشیده و سر سبز که درختان آن دست در دست هم داده اند تا سقفی را تشکیل دهند در پیش روی خود مشاهده می کنید.

جنگل گیسوم از جاهای دیدنی گیلان و جنگلی فوق ‌العاده متحیر کننده و بکر است که مساحتی حدود ۸۰ هکتار را به خود اختصاص داده است. این جنگل و ساحل که از جاهای دیدنی گیلان به شمار می روند، در فاصله ۹۰ کیلومتری جاده رشت به آستارا و ۱۵ کیلومتری جنوب تالش قرار دارند و یکی از روستاهای توابع بخش پره ‌سر شهرستان تالش محسوب می‌ شوند و به ‌دلیل وجود یک روستا به همین نام در‌ آن منطقه، به این نام خوانده می‌ شود.

جنگل گیسوم جاهای دیدنی گیلان
منبع:گوگل مپ

پوشش گیاهی و جانوری

یکی از محصور کننده ترین و چشم نواز ترین امکانات این جنگل، پوشش گیاهی آن به شمار می رود که بسیار انبوه بوده و حدود 76 گونه گیاهی مختلف را در دل خود جای داده است، که شامل انواع زیادی از درختان آلو، ازگیل، انار و انجیر است که تا آسمان قد علم کرده اند.

دور از توجه نیست که تنوع حیوانات این جنگل هم بالا بوده و حیوانات گوناگونی از جمله آهو، آبیا، بز کوهی، تورنگ، خرس قهوه ای، خرگوش، سنجاب، راسو، شغال، سمور، گرگ، قرقاول و… در این جنگل به چشم میخورند.

جنگل گیسوم جاهای دیدنی گیلان
منبع:گوگل مپ

آب و هوای جنگل گیسوم

آب ‌و هوای این منطقه برای کشاورزی و باغبانی و دامداری ایده ‌آل بوده و زمین‌ های حاصل خیزی در دل خود جای داده است. از همین رو کشاورزان زیادی در این منطقه به کاشت، داشت و برداشت میوه هایی با طعم های منحصر به فرد چون پرتقال، نارنگی، کیوی و… می پردازند.

هوای جنگل گیسوم در بهار کمی خنک بوده و شاید در این فصل شما نیاز به لباس های گرم تر پیدا بکنید. اما در تابستان به دلیل پوشش گیاهی و ساحلی این جنگل نسیم خنک مسیر خود را از میان پیچ و تاب درختان به سمت شما پیدا کرده و دست نوازشی بر پوست شما می کشد تا گرمای هوا را احساس نکنید.

اما در سمت دیگر ماجرا در فصل های پاییز که برگ درختان بر روی زمین ریخته و به رنگ های زرد و نارنجی در می آیند و باران همه جا را فرا می گیرد، یا در زمستان که لباس سفید از جنس برف بر تن سبزه زار های روستا پوشیده می شود، روستا  دمای بسیار پایینی را به خود میبیند و همین امر مزید بر علت می شود تا بهترین فصل برای سفر به این جنگل و ساحل از اوایل فصل بهار تا اواخر تابستان باشد.

جنگل گیسوم جاهای دیدنی گیلان
منبع:گوگل مپ

جاهای دیدنی گیلان

از دیگر مکان های دیدنی گیلان علاوه بر جنگل گیسوم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. ماسوله
  2. قلعه رودخان
  3. ییلاق سوباتان
  4. رشته کوه تالش
  5. گردنه حیران
  6. و ….

دیگر مکان‌های تفریحی استان گیلان

گردنه حیران

اگر از آن دسته افرادی هستید که برای مسافرت های خود استان های شمالی ایران را انتخاب میکنید، بی شک نام گردنه حیران به  گوشتان رسیده است، اما در این مقاله قصد داریم تا شما را به این مکان ازجاهای دیدنی گیلان نزدیک تر کنیم.

جاده اسالم به خلخال

یکی از جاهای دیدنی گیلان بی شک خمین جاده است.وقت آن شده تا شما را با یکی دیگر از مسیر های منتهی به شمال ایران آشنا کنیم تا بتوانید علاوه بر گردنه حیران و جاده چالوس، از این مسیر نیز لذت کافی را ببرید و به مقصد خود برسید

دریاچه سقالکار

دریاچه ای از جنس آیینه، دریاچه ای که هرچه زیباییست در خود به نمایش گذاشته است، دریاچه ای که درختان، کوه ها و تصاویر مرغان دریایی کوچ کرده را در خود جای داده است. درست است. این، توصیف زیبایی دریاچه سقالکار، یکی از جاهای دیدنی گیلان است.

تالاب انزلی

گر تا به حال با تالاب انزلی آشنا نشده اید وقت را هدر ندهید و در سفر بعدی خود به شمال ایران، از این جاهای دیدنی گیلان دیدن کنید. البته بهتر است ابتدا به این که تالاب در واقع به چه جایی گفته می شود بپردازیم تا بتوانیم زیبایی موجود در این مکان را بهتر برای شما عزیزان شرح دهیم.
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها