جاده اسالم به خلخال

جاهای دیدنی گیلان جاده اسالم به خلخال

یکی از جاهای دیدنی گیلان بی شک خمین جاده است.وقت آن شده تا شما را با یکی دیگر از مسیر های منتهی به شمال ایران آشنا کنیم تا بتوانید علاوه بر گردنه حیران و جاده چالوس، از این مسیر نیز لذت کافی را ببرید و به مقصد خود برسید. صد البته که این مسیر، جاده اسالم به خلخال است که با دارا بودن چشم انداز های متحیر کننده هوش و حواس را درگیر خود می کند.

جاهای دیدنی گیلان جاده اسالم به خلخال
منبع:گوگل مپ

نگاهی به زیبایی جاده

جاده اسالم به خلخال، مسیری پر پیچ و خم 70 کیلومتری است که از شهر اسالم یکی از جاهای دیدنی گیلان آغاز می شود و به شهر خلخال در جنوب استان اردبیل و به بین استان آذربایجان شرقی(تبریز) و زنجان ختم می شود. همسایگی این جاده با دریای خزر  نیز سبب شده تا عمدتا هوای بارانی و خنک در این منطقه حکم فرما بوده، و ارتفاع این جاده از سطح دریا نیز مزید بر علت شده تا شاهد وجود ابر و مه مکرر در این جاده باشیم.

جاهای دیدنی گیلان جاده اسالم به خلخال
منبع:گوگل مپ

با شروع حرکت در این مسیر، می بایست حدود یک ساعت رانندگی کرده تا منطقه پر پیچ و خم این جاده را پشت سر بگذارید. پس از آن نوبت به دشت های وسیع و چشم نواز می رسد که راه را برای شما عزیزان، سبز و خرم کرده اند. در گوشه و کنار همین دشت های وسیع می توانید حیوانات اهلی در حال چرا و پرندگان رنگین در حال پرواز را مشاهده کنید که در اکثر مواقع باعث به وجد آمدنتان می شود.

صد البته که در مسیر جاده اسالم به خلخال با تابلو های راهنمایی رو برو می شوید که هر کدام شما را به سمت بهشتی گم شده و دور از هیاهوی شهر نزدیک می کنند.

جاهای دیدنی گیلان جاده اسالم به خلخال
منبع:گوگل مپ

گوشه ای از تفریحات

در میان راه جاده اسالم به خلخال علاوه بر مناظر طبیعی تفریحات متنوعی وجود دارد که توسط گردشگران مورد استقبال قرار گرفته است. برخی از این تفریحات سالم و مفرح برای شما عزیزان در زیر آورده شده است.

کوهنوردی و دوچرخه سواری: یکی از معروف ترین تفریحات و ورزش های موجود در این جاده، کوهنوردی در مسیر اسالم به خلخال است شما در این مسیر  از ارتفاع 330 متری به ارتفاع 210۰ متری می رسید و در هر لحظه خاطره ای به یاد ماندنی در ذهن خود به ثبت خواهید رساند. هوای پاک و طبیعت زیبای جاده مالرو قدیم که از روستای اندبیل در شرق خلخال به سمت روستای ناو می رود شما را متحیر خواهد کرد.

البته هستند در این میان عزیزانی که دوچرخه سواری برایشان جالب تر و مفرح تر بوده و این مسیر را با دوچرخه های مخصوص و وسایل ایمنی کامل، به سر انجام می رسانند.

جاهای دیدنی گیلان جاده اسالم به خلخال
منبع:گوگل مپ

جنگل نوردی : جنگل نوردی در جاده اسالم به خلخال نیز یکی دیگر از تفریحات مسیر است که برای انجام این عمل شما ابتدا می بایست سراغ روستای نهالستان پیرسون در 20 کیلومتری جاده اسالم به خلخال حرکت کنید، و از آنجا وارد جنگل شوید. مسیر جنگلی این روستا شما را به سمت بالای جنگل و قله هدایت می کند و به محلی به نام دره اشراف هدایت سوق می دهد که با چشم اندازی مثال زدنی چشم به راه قدم های زرین شماست.

دیگر مکان‌های تفریحی استان گیلان

ییلاق ماسال

از جاهای دیدنی گیلان ییلاقات این استان است.ییلاق ماسال، به مجموعه ای از ییلاقات زیبا و مه آلود در دل کوه و دشت های سر سبز که در شمال غربی رشت قرار گرفته است

ساحل چمخاله گیلان

شناخت جاهای دیدنی گیلان تقریبا نیاز هر فرد ایرانی است. استان گیلان تقریبا اولین مقصد مسافرتی و تفریحی جمعیت مرکزی و شمال ایران است. طبیعت و جاذبه‌های گردشگری این استان نیاز به تعریف ندارد اما به دلیل تنوع بالای این جاذبه‌ها، بهتر است به صورت دسته‌بندی شده و به تفکیک آن‌ها را بررسی کنیم.

دریاچه سقالکار

دریاچه ای از جنس آیینه، دریاچه ای که هرچه زیباییست در خود به نمایش گذاشته است، دریاچه ای که درختان، کوه ها و تصاویر مرغان دریایی کوچ کرده را در خود جای داده است. درست است. این، توصیف زیبایی دریاچه سقالکار، یکی از جاهای دیدنی گیلان است.

ییلاق سوباتان

اگر به دنبال مکانی بکر و دست نخورده در دل جنگل می باشید که به دور از دود و آلودگی باشد، ییلاق سوباتان از جاهای دیدنی گیلان  قطعا همان جایی است که به دنبال آن می گردید. ییلاق سوباتان به دلیل زیبایی و خیره کنندگی که دارد معروف به بهشت گیلان می باشد.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها