تنگه کافرین

تنگه کافرین ایلام

تنگه کافرین یکی از جاهای دیدنی ایلام است .بیش از 70 درصد شهر ایلام را جاذبه های طبیعی تشکیل داده است. این شهر با جاذبه های بی نظیر تاریخی در جذب گردشگر پتانسیل بالایی دارد. کبیر کوه و دینار کوه از مهمترین کوههای ایلام هستند که تنگه کافرین یا تنگه کافری در ارتفاع 700 متری از سطح دریا و در دل این دوکوه قرار گرفته اند.البته ایلام دارای تنگه های زیادی هست که میتوان به تنگه سازبن هم اشاره کرد.

اکنون وقت آن است که سفری به مکان های تفریحی و تاریخی استان ایلام داشته باشید. این تنگه به عنوان یکی از محبوبترین مکان های خوش آب وهوای این استان می باشد که سالانه هزاران گردشگر را به خود جذب می‌کند.در این نوشتار قصد داریم شما را به  سفری ماجراجویانه درکنار جاذبه های گردشگری طبیعی، دعوت کنیم.

تنگه کافرین ایلام
تنگه کافرین ایلام

طبیعتی بکر وزیبا

برای رسیدن به این تنگه از جاده ایلام به سمت دره شهر حرکت کنید. این تنگه در 15 کیلومتری شمال شهر بدره واقع شده است.این مکان یکی از مهم‌ترین و پربازدیدترین مکان های  شهرستان بدره و استان ایلام است که از نظر تاریخی و باستانی این منطقه را بسیار مهم و ارزشمند نشان می دهد.از رشته کوه های دینارکوه و کبیرکوه رودخانه ای جریان دارد که درنهایت از رودخانه سیمره عبور می کند.از جاذبه های تنگه می توان از سد سیمره،  آبشار، رودخانه ها، جنگل های بلوط مملو از سنجاب ایرانی نام برد.

تنگه کافرین ایلام
تنگه کافرین ایلام

معرفی شگفتی های تنگه کافرین

از شگفتی های دیگر این جای دیدنی میتوان به برکه آب زمزم ، مناظر زیبا و دیدنی، غارهای متعدد که در مسیر این تنگه وجود دارند و رودخانه های طولانی می توان نام برد که درنهایت این مکان را دیدنی تر و دلنشین تر کرده است.

جاذبه های طبیعی و آثار تاریخی این مکان زیبا هرساله بازدیدکنندگان و توریست های داخلی و خارجی زیادی را به خود جذب کرده است. سفر به تنگه کافرین شما را از دیدن هر دریای دیگری بی نیاز می کند.

تنگه کافرین ایلام
تنگه کافرین ایلام

طبیعت زیبا و آب فراوان باعث شده که روزانه گردشگران زیادی از این منطقه عبور کنند. وجود چشمه های متعدد، برکه آبی زمزم، سد بره هال و آبشار بی نظیر در این تنگه شگفتی خاصی به آن بخشیده است.

اگر معیار انتخاب شما برای سفر و خوشگذرانی استفاده از طبیعت زیبا و بکر است توصیه ما اینست که شهرستان بدره و ارتفاعات زیبای آن را جزء اولویت های خود بگذارید. تنگه در 15 کیلومتری شمال شهر بدره قرارگرفته است. زیبایی این تنگه به حدی چشمگیر است که نفس را در سینه حبس می کند.

تنگه کافرین ایلام
تنگه کافرین ایلام

تفریحات آبی در تنگه کافرین

وسعت زیاد محیطی مناسب و لذت بخش برای تفریحات آبی، ماهیگیری و قایقرانی برای گردشگران ایجاد نموده است. اجاره نمودن قایق و حرکت در سرتاسر رودخانه سیمره شکوه و زیبایی بی نظیر این تنگه را دوچندان می کند.  عکاسی از منظره های جذاب و منحصر به فرد تنگه کافرین سفری به یادماندنی برای شما رقم خواهد زد.برای جذب هرچه بیشتر توریست در تنگه کافرین تقویت زیرساخت های جاده ای و در دسترس بودن این جاده برای هر ماشینی لازم است.

دیگر مکان‌های تفریحی استان ایلام

آبشار گچان ایلام

از جاهای دیدنی ایلام در تابستان میتوان به آبشارهای این استان اشاره کرد. استان ایلام در غرب ایران در ناحیه معتدل کوهستانی قراردارد. این استان به هفت شهرستان به نامهای ایلام، مهران، شیروان و چرداول، دهلران، دره‌شهر، ایوان و آبدانان تقسیم شده است .

آبشار پلیه ایوان ایلام

به شهر آبشارها خوش آمدید.از جاهای دیدنی ایلام میتوان به آبشار های این استان اشاره کرد.استان ایلام سرزمین رنگ و نقش های چشم نواز از سفیدی برف کوه ها تا سبزی کشتزاران می باشد

تفرجگاه جنگلی ششدار

شهر ایلام در میان کوه های همیشه استوار زاگرس قرار گرفته است. لذا آب و هوای ایلام با وجود قرار گرفتن در منطقه سردسیر کوهستانی، عمدتاً تحت تأثیر کویرهای غرب و جنوب است. از این رو این شهر در زمستان باران شدید یا برف را تجربه می کند و در تابستان دارای هوای گرد و غبار، گرم و خشک است.

تنگه رازیانه ایلام

شهری پر از تنگه ها واز جاهای دیدنی ایلام تنگه های ایلام را نام برد.زاگرس به عنوان بزرگترین واحد ناهمواری های ایران، بر اثر زلزله های مهیب در قرن ها پیش پدیده های شگفت انگیز و مخوفی را پدید آورده است.بعضی دیگر از زمین شناسان معتقد هستند این قدرت آب بوده که با نیروی خودش توانسته در بین این بخش از کره زمین راه باز کند و به مرور به قدرت رانش نرم نرم و با فشار همچنین تنگه ای را خلق کند.
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها