تالاب انزلی

جاهای دیدنی گیلان تالاب انزلی

اگر تا به حال با تالاب انزلی آشنا نشده اید وقت را هدر ندهید و در سفر بعدی خود به شمال ایران، از این جاهای دیدنی گیلان دیدن کنید. البته بهتر است ابتدا به این که تالاب در واقع به چه جایی گفته می شود بپردازیم تا بتوانیم زیبایی موجود در این مکان را بهتر برای شما عزیزان شرح دهیم. 

تالاب یا به اصطلاح مرداب، به زیستگاهی نسبت داده می‌ شود که در اثر ترکیب دو اکوسیستم خشکی و دریایی با یکدیگر به وجود می‌ آید.تالاب‌ ها در اصل همان خلیج‌ هایی هستند که با یک تیغه ماسه‌ ای از دریا جدا شده‌ و به آن‌ ها «مرداب خلیجی» نیز گفته می‌ شود.

جاهای دیدنی گیلان تالاب انزلی
منبع:گوگل مپ

تالاب انزلی به‌ دلیل موقعیت جغرافیایی که در آن قرار دارد، از نظر میزان بالای رطوبت و آب، با هیچ یک از تالاب‌ های دیگر ایران قابل قیاس نیست. نکته جالب توجه در رابطه با این تالاب این است که توسط یک کانال کشتیرانی به دریای خزر متصل شده و محل عبور و مرور کشتی ها است.

مناطق دیدنی تالاب انزلی

جزایر تالاب انزلی : یکی از جاذبه های گردشگری در تالاب انزلی، وجود جزایر متعدد و مناظر خیره کننده در این منطقه می باشد. به عنوان مثال یکی از این جزایر می توان به جزیره میان پشته که از دو قسمت بزرگ و کوچک تشکیل شده است نام برد. نکته حائز اهمیت درباره این جزیره این است که درست روبروی جزیره قلم گوده قرار دارد.

پناهگاه حیات وحش سرخانکل : در محدود تالاب انزلی و در غرب سلکه، منطقه ای به نام سرخانکل وجود دارد که از پناهگاه های حیات وحش کشور محسوب می شود. اگر در راه برای دیدن نیلوفرهای مردابی هستید بهتر است ابتدا نگاهی به این منطقه داشته باشید چرا که دقیقا در مسیرتان قرار دارد.

جاهای دیدنی گیلان تالاب انزلی
منبع:گوگل مپ

در آسمان هفت رنگ این منطقه پرندگان مهاجری همچون قو، غاز، چنگر و انواع مرغابی ها، طاووسک، یلوه و کاکایی، در زمستان مهمان سرخانکل شده و مناظره دیدنی تالاب انزلی را دو چندان می کنند. و از طرفی در دریا نیز ماهیان بومی همچون سوف، هشترخان، کپور، سیم، شوک (اردک ماهی) و ماهیان مهاجر از قبیل ماهی سفید، سفید کولی و سیاهکولی نیز زندگی می کنند.

ماهیگیری  و کایاک سواری : بی شک در تالاب ها و مسیر های منتهی به آنها مسیر های پر پیچ و خمی برای کایاک سواری و همچنین ماهیگیری وجود دارد که علاقه مندان به این تفریحات را این مکان گرد هم می آورد.

محلی برای اقامت

بی شک یکی دیگر از دغدغه های گردشگران عزیز مکانی برای استراحت است که بتوانند خستگی های مانده از راه را با حمام آب گرم از تن خود بیرون کنند. از همین رو در اطراف تالاب انزلی و با فواصل کمی از تالاب، هتل های متعدد و متنوعی ساخته شده است که از جمله آنها می توان به : هتل الماس، هتل جهانگردی انزلی، هتل شالیزار و هتل آپارتمان سفیر اشاره کرد.

جاهای دیدنی گیلان تالاب انزلی
منبع:گوگل مپ

مسیر های منتهی به تالاب

تالاب انزلی یکی از جاهای دیدنی گیلان، در جنوب غربی سواحل دریای خزر قرار گرفته و برای رسیدن به آن باید ابتدا از طریق جاده رشت – انزلی یا رضوان شهر – انزلی به شهر بندر انزلی بروید. و پس از آن به‌ دنبال قایق‌ هایی بروید که، شما را به گردش در تالاب می‌ برند.

دیگر مکان‌های تفریحی استان گیلان

گردنه حیران

اگر از آن دسته افرادی هستید که برای مسافرت های خود استان های شمالی ایران را انتخاب میکنید، بی شک نام گردنه حیران به  گوشتان رسیده است، اما در این مقاله قصد داریم تا شما را به این مکان ازجاهای دیدنی گیلان نزدیک تر کنیم.

ییلاق ماسال

از جاهای دیدنی گیلان ییلاقات این استان است.ییلاق ماسال، به مجموعه ای از ییلاقات زیبا و مه آلود در دل کوه و دشت های سر سبز که در شمال غربی رشت قرار گرفته است

جاده اسالم به خلخال

یکی از جاهای دیدنی گیلان بی شک خمین جاده است.وقت آن شده تا شما را با یکی دیگر از مسیر های منتهی به شمال ایران آشنا کنیم تا بتوانید علاوه بر گردنه حیران و جاده چالوس، از این مسیر نیز لذت کافی را ببرید و به مقصد خود برسید

دریاچه سقالکار

دریاچه ای از جنس آیینه، دریاچه ای که هرچه زیباییست در خود به نمایش گذاشته است، دریاچه ای که درختان، کوه ها و تصاویر مرغان دریایی کوچ کرده را در خود جای داده است. درست است. این، توصیف زیبایی دریاچه سقالکار، یکی از جاهای دیدنی گیلان است.
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها