اولسبلنگاه

جاهای دیدنی گیلان اولسبلنگاه

یکی از جاهای دیدنی گیلان اولسبلنگاه است.اگر در حال بازدید از مجموعه ییلاقات ماسال بودید، نباید از کنار ییلاق اولسبلنگاه به راحتی گذر کنید چرا که یکی از زیبا ترین و متحیر کننده ترین ییلاقات آن اطراف می باشد.  اولسبلنگاه نام روستایی ییلاقی و یکی از جاهای دیدنی گیلان است که در میان کوه های بلند قامت رشته کوه تالش جای گرفته است. این ییلاق در ارتفاع ۱,۴۸۹ متری از سطح دریا قرار دارد و از زیبایی خیره کننده ای برخوردار است.

جاهای دیدنی گیلان اولسبلنگاه
منبع :گوگل مپ

گشت و گذار در اولسبلنگاه

هر چند که خود این ییلاق مناظری مبهوت کننده و تماشایی از دام های کوچک و بزرگ، پرندگان مختلف و اسب های اهلی و وحشی دارد اما با این حال اگر در اطراف روستا نیز به مسیر خود ادامه دهید به یکی دیگر از مجموعه ییلاقات ماسال، بنام سوئه چاله خواهید رسید.

بعد از آن نیز روستا مرتفع گیلوان در پیش روی شما است که می‌ توانید در این روستا از بنای یادگار میرزا کوچک‌ خان جنگلی دیدن کنید. در ارتفاعات آلاله نیز که از دیگر نقاط دیدنی و جذاب این منطقه دیدنی است و مکانی مناسب برای ثبت لحظات جذاب و به‌ یادماندنی و عکاسی است.

یکی از نکات جالب توجه در مورد این مکان این است که ساخت و ساز خانه ها توسط هر گونه مصالح ساختمانی به غیر از چوب توسط سازمان منابع طبیعی ممنوع اعلام شده است. و همین امر مزیده بر علت شده تا روح و جان زندگی ساده و زیبای روستایی در ییلاق اولسبلنگاه حفظ شود.

جاهای دیدنی گیلان اولسبلنگاه
منبع :گوگل مپ

به گونه ای که هیچگونه برقی در این روستا وجود ندارد و اگر در شب که همه خانه ها غرق در خاموشی است علاقه مند به گشت و گذار در اطراف شدید می بایست با چراغ نفتی یا چراغ قوه مسیر خود را روشن کنید.

اقامت در اولسبلنگاه

بی شک پس از دیدن مناظر زیبای ییلاق اولسبلنگاه از مجموعه ییلاقات ماسال قصد ماندن حداقل یک شب در دل این طبیعت بکر شما را وسوسه می کند. کمپ زدن در این جای دیدنی گیلان بسیار دلچسب است و بدون شک شبی به یاد ماندنی را در کنار آتش و در چادر برای شما به ارمغان خواهد آورد.

به یاد داشته باشید که مردمان این روستا بسیار مهمان نواز و مردم دوست بوده و گاهی اوقات می توانید شب را در خانه های چوبی آنها سپری کنید و صبحگاه نیز از غذای های محلی روستاییان نوش جان کنید.

جاهای دیدنی گیلان اولسبلنگاه
منبع :گوگل مپ

اما در صورتی که تمایل دارید شب را در اقامتگاه و هتل سپری کنید بهتر است بدانید که اولسبلنگاه، هتل ها و اقامتگاه‌ های متعددی برای گردشگران دارد. یکی از هتل هایی که در ابتدای روستا قرار دارد هتل فردین معصومی است. همچنین از دیگر هتل ها و اقامتگاه ها می توان به هتل سراج اولسبلنگاه و اقامتگاه ‌های افرا، کوهسار و رستم کلاه ‌چرمینه نیز اشاره کرد که مکان مناسبی برای استراحت در شب برای شما است.

بهترین مسیر برای سفر

برای سفر کردن به ییلاق اولسبلنگاه راه های متنوع و متعددی در پیش رو دارید اما مهم این است که ابتدا خود را به رشت برسانید و از آنجا تا ماسال حدود 60 کیلومتر رانندگی کنید، سپس جاده جنوبی خروجی از ماسال را دنبال کرده و ۲۵ کیلومتر در جاده ‌ای كوهستانی ولی هموار به رانندگی خود ادامه دهید تا به تابلوی راهنمای اولسبلنگاه برسید.

دیگر مکان‌های تفریحی استان گیلان

گردنه حیران

اگر از آن دسته افرادی هستید که برای مسافرت های خود استان های شمالی ایران را انتخاب میکنید، بی شک نام گردنه حیران به  گوشتان رسیده است، اما در این مقاله قصد داریم تا شما را به این مکان ازجاهای دیدنی گیلان نزدیک تر کنیم.

ساحل چمخاله گیلان

شناخت جاهای دیدنی گیلان تقریبا نیاز هر فرد ایرانی است. استان گیلان تقریبا اولین مقصد مسافرتی و تفریحی جمعیت مرکزی و شمال ایران است. طبیعت و جاذبه‌های گردشگری این استان نیاز به تعریف ندارد اما به دلیل تنوع بالای این جاذبه‌ها، بهتر است به صورت دسته‌بندی شده و به تفکیک آن‌ها را بررسی کنیم.

ییلاق سوباتان

اگر به دنبال مکانی بکر و دست نخورده در دل جنگل می باشید که به دور از دود و آلودگی باشد، ییلاق سوباتان از جاهای دیدنی گیلان  قطعا همان جایی است که به دنبال آن می گردید. ییلاق سوباتان به دلیل زیبایی و خیره کنندگی که دارد معروف به بهشت گیلان می باشد.

تالاب انزلی

گر تا به حال با تالاب انزلی آشنا نشده اید وقت را هدر ندهید و در سفر بعدی خود به شمال ایران، از این جاهای دیدنی گیلان دیدن کنید. البته بهتر است ابتدا به این که تالاب در واقع به چه جایی گفته می شود بپردازیم تا بتوانیم زیبایی موجود در این مکان را بهتر برای شما عزیزان شرح دهیم.
guest

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها