آبشار شملکان

آبشار شملکان کجاست و چگونه به آنجا بریم؟

یکی دیگر از جاهای دیدنی ارومیه آبشار شملکان می باشد. این آبشار در نزدیکی روستای شملکان قرار گرفته است. آبشار شملکان یکی از محبوب ترین جاذبه های طبیعی اطراف شهر ارومیه است. اگر قصد دارید از این آبشار بازدید کنید باید از جاده بند که خود از میان تفرجگاه محبوب بند عبور میکند به روستا بند بروید. بعد از روستای بند شما به روستای شملکان می رسید. آبشار شملکان در نزدیکی این روستا قرار دارد.

 بازدید از آبشار

از جاهای دیدنی ارومیه که این آبشار هست که برای بازدید از این آبشار محدودیت زمانی وجود ندارد و شما میتوانید در هر زمانی از این آبشار بازدید کنید

اما در اواخر هفته یا سلام تعطیل آبشار و اطراف آن بسیار شلوغ میباشد ، پس بهتر است اواسط هفته را برای بازدید انتخاب کنید.

چرا آبشار شملکان؟

یکی از دلایلی که این آبشار را با سایر جاذبه ها متفاوت کرده است، جاده ای بسیار زیبا و دیدنی است که بسیاری از عکاسان را برای ثبت عکسهای زیبا متوقف میکند. همچنین کافی شاپ ها و رستوران های فراوان در طول جاده موجب راحتی گردشگران میشود.

هنگامی که به آبشار میرسید نهایت زیبایی را مشاهده میکنید. سرسبزی اطراف، صدای آب، گیاهان مختلف و صخره ها همگی موجب شده اند تا سما شاه و منظره ای دیدنی باشید. نکته جالب اینجاست بعضی از سنگهای ظاهری عار مانند دارند و این زیبای آنها را دوچندان میکند.

شروع فصل بهار زیبایی آبشار را بیشتر هم میکند چراکه آبشار به پرآب ترین حالت ممکن میرسد.

گیاهان اطراف آبشار

در این ناحیه به دلیل وجود آب آبشار و عوامل دیگر، گیاهان خاصی رشد کرده اند که در سایر شهرها، کمیاب و یا حتی نایاب هستند. از جمله این گیاهان، می توان به شنگ اشاره کرد که مردم بومی روستا و ارومیه، به آن یملیگ می گویند. بنابر تحقیقات صورت گرفته، سبزی خوراکی شنگ، در طب سنتی ایران جایگاه ویژه ای دارد و در درمان انواع بیماری ها مانند خونریزی های مختلف، زخم های گوارشی، ترمیم سوختگی و … موثر است. لازم به ذکر است، سایر گیاهانی مانند پونه کوهی و کنگر نیز در این روستا و نزدیک آبشار یافت می شوند که هر یک از آن ها نیز در موارد فراوانی مورد استفاده مردم و پزشکان قرار می گیرند.

اگره به ارومیه سفر کردید حتما سری به کلیسای ننه مریم هم بزنید.

قلعه نزدیک به آبشار

قلعه کاظم داشی ارومیه یکی از جاذبه های اطراف این آبشار هست؛ هر چند که بخش زیادی از آن تخریب شده است اما هنوز بخش هایی از دیوارها و ستونها سالم مانده اند و همین بخش های باقی مانده بازدید کننده های زیادی دارد.

دیگر مکان‌های تفریحی استان آذربایجان غربی

قلعه هلاکوخان

از جاهای دیدنی ارومیه قلعه هلاکوخان است که تاریخ کهن ایران در جای جای این کشور آثاری به یادماندنی برجای گذاشته است.  قلعه های زیبا و استوار یک دسته از این آثار را شکل داده اند. در این مقاله به بررسی قلعه هلاکوخان می پردازیم.

آبشار سولک ارومیه

از جاهای دیدنی ارومیه آبشار سولک می باشد.آبشار سولک در استان آذربایجان غربی یکی از جاذبه های طبیعی ایران و شهر ارومیه می باشد.مسیر دسترسی و نحوه بازدید را از به گردی بخواهید

کوه سیر

از جاهای دیدنی ارومیه کوه سیر است .در میان مردم شهر هایی ایران، بی شک افرادی هستند که عاشقانه کوه و کوه نوردی را دوست داشته باشند، اما دغدغه های زندگی ممکن است فرصت کافی را به این افراد ندهد که یک مسافرت چند روزه در دل یک کوه داشته باشند؛

قلعه بانک

از جاهای دیدنی ارومیه قلعه بانک است.در استان آذربایجان غربی قلعه های تاریخی بسیار زیادی وجود دارد. دلیل وجود این تعداد قلعه در این استان، هم مرز بودن آن با حکومت عثمانی بوده است. برخی
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها