آبشار رنگو

اگر شما نیز به دیدن آبشار ها علاقمند هستید، به شما پیشنهاد می کنیم تا از آبشار رنگو دیدن کنید؛ آبشاری که به صورت دایره وار به دلیل اختلاف ارتفاع در سطح زمین، از بالادست به سمت پایین سرازیر و در نهایت جاری می شود.

محل آبشار

آبشار رنگو در میان جنگل‌ ها‌ی سرسبز در استان گلستان بوده که به عنوان جاهای دیدنی گرگان نیز شناخته می شود. و با زیبایی که به منطقه اطراف بخشیده، بهترین مکان برای سپری کردن تعطیلات و آخر هفته ها می باشد.

جالب است بدانید که آب تامین شده این آبشار از چهار چشمه در ارتفاع هفت متری به دست می آید که در پنج کیلومتری جنوب گرگان قرار دارند. و برای رسیدن به آن می بایست از میان روستای بسیار زیبای توشن گذر کرد. روستایی که در گذشته کوچه ها و خیابان های آن بخش وسیعی از جنگل رنگو را تشکیل می دادند اما امروزه به دلیل تغیرات در آب و هوا، تغیرات محسوسی کرده است.

آبشار رنگو
منبع : گوگل مپ آبشار رنگو

امکانات رفاهی آبشار رنگو

در مسیر رسیدن به آبشار رنگو امکانات رفاهی مورد توجهی وجود ندارد و بهتر است با عبور از روستای توشن مواد مورد نیاز را برای ادامه سفر خود از جمله آب و مواد غذایی ار تهیه کرده و سپس به سمت مقصد خود که آبشار رنگو از جاهای دیدنی گرگان است حرکت کنید. توجه داشته باشید که در نزدیکی آبشار سرویس بهداشتی و مغازه‌ ای وجود ندارد و همین امر یکی از نقاط ضعف این آبشار است.

جاهای دیدنی اطراف

در اطراف این آبشار نیز جاهای دیدنی بسیاری وجود دارد که بهتری است تعدادی از آن ها را برای راحتی شما عزیزان در سفر های بعدیتان مورد بحث قرار دهیم. جاهای دیدنی گرگان که در زیر برای شما قرار می دهیم، هر کدام زیبایی منحصر به فرد خود را داشته و هیچکدام از دیگری پیشی نمی گیرد.

پارک جنگلی ناهار خوران : پارک جنگلی ناهار خوران قسمت مهمی از جنگل‌ های هیرکانی کشور واقع در شهر گرگان را تشکیل می دهد. این پارک جنگلی به‌ عنوان منطقه ‌ای تفریحی و گردشگری شناخته شده و یکی از بهترین مناطق برای پیاده روی و بازدید از درختان به شمار می رود.

روستای زیارت : این روستا نیز یکی دیگر از جاهای دیدنی گرگان است که در کنار دریاچه توشن، زیبایی بسیار زیادی به مناطق گردشگری کشور افزوده و سالانه مسافران زیادی را برای دیدن از مناظر زیبا و طبیعی خود گرد هم جمع آوری می کند.

منبع : گوگل مپ آبشار رنگو

بهترین زمان بازدید از آبشار رنگو

آبشار رنگو نیز مانند سایر آبشار های موجود در منطقه، در فصل‌ های پر آب‌ تر جلوه زیباتری دارند؛ از همین رو ، بهترین زمان بازدید از این آبشار خیره کننده، فصل بهار است زمانی که جریان آب به ‌سبب آب شدن برف‌ ها شدت بیش‌ تری داشته و جریان آب سریع تر است.

البته فصل تابستان نیز یکی از فصل های بسیار خوب برای گردش ر این منطقه است چرا که به دلیل جاری بودن آب آبشار ها و آب شدن برف ها، آب و هوای معتدلی در این منطقه حاکم بوده و برای فرار از گرمای روز، بهترین مکان است.

به گردی مجله به روز گردشگری برای همه

دیگر مکان‌های تفریحی استان گلستان

کاخ آقا محمد خان قاجار

کاخ آقا محمد خان قاجار یکی از اندک آثار تاریخی برجای مانده از دوره قاجاریه بوده که امروزه، به یکی از جاهای دیدنی گرگان نیز بدل شده است. گرگان یا استر آباد قدیم که خاستگاه اصلی حکومت چندین ساله قاجاریه بوده، یکی از نقاط عطف در ساخت بنا های تاریخی در ایران به شمار می رود.

جنگل توسکستان

یک از جاهای دیدنی گرگان که می تواند شما را ساعت ها محو تماشای زیبایی های خود کند، بیشک جنگل توسکستان است که در دامنه شمال شرقی البرز و درست در میان شاهرود و گرگان قرار دارد؛ این جنگل که مسیر دسترسی به آن توسط جاده توسکستان فراهم می شود، دارای یکی از زیباترین مناظر زنده ایران است.

مدرسه عمادیه

مدرسه عمادیه یکی از جاهای دیدنی گرگان است که در دوران حکومت شاه سلیمان صفوی بنا شد و از آن زمان تا به امروز به عنوان یکی از بناهای تاریخی در بافت شهر گرگان به شمار می رود که سالانه گردشگران زیادی را برای بازدید از خود گرد جمع می کند.

کاخ موزه گرگان

اگر بخواهیم به مجموعه ای از زیبا ترین بناهایی که بشر توانسته در طول سالیان طولانی  از خود بر جای بگذارد، کاخ ها هستند که یکی از آن ها کاخ موزه گرگان است؛ این کاخ موزه که به عنوان یکی از جاهای دیدنی گرگان به شمار می رود، توانسته تا در سال های متمادی استحکام و زیبایی خود را حفظ کند.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها