آبشار بیشه لرستان

آبشار بیشه لرستان

آبشار بیشه لرستان یکی از جاهای دیدنی لرستان است که خود را در دامان رشته کوه های پوشیده از برف زاگرس جای داده است. این آبشار که در شهرستان دورود از توابع لرستان قرار دارد، از شمال با شهرستان سربند و از سمت شمال غربی با شهرستان بروجرد در همسایگی قرار دارد.

این آبشار از هر چهار جهت جغرافیایی مسیر های منتهی به خود را پوشش می دهد به طوریکه از شرق و غرب این آبشار نیز می توانید برای سفر به آنجا حرکت کنید. آبشار بیشه که از شرق به ازنا، از جنوب به الیگودرز و از غرب به شهرستان خرم‌آباد ختم می شود، یکی از جاهای دیدنی لرستان است که سالانه هزاران مسافر را به خود می بیند.

آبشار بیشه لرستان
منبع:گوگل مپ آبشار بیشه لرستان

روستای بیشه

بعد از آبشار بیشه بازدید از روستای بیشه بهترین اتفاق ممکن است چرا که این روستای بزرگ که در همسایگی آبشار قرار دارد، یکی از جاهای دیدنی لرستان بوده که علاوه بر سر سزی و طراوتی که دارد، مردمانی مهربان و مهمان نواز را در دل خود ساکن کرده است.

آبشار بیشه لرستان

این آبشار یکی از مناطق گردشگری طبیعی در استان لرستان بوده که به‌ عنوان چهل‌ و هشتمین اثر ملی در لیست میراث طبیعی ایران و در اسفند ماه سال ۱۳۸۷ به ثبت ملی رسیده است. این آبشار بسیار عظیم در واقع از ترکیب چندین آبشار کوچک تشکیل شده که هر کدام از آن ها مسیری پر ماجرا را برای سرازیر شدن از این مقصد طی می کنند.

آبشار بیشه لرستان
منبع:گوگل مپ آبشار بیشه لرستان

اگر بخواهیم به انتهای مسیر این آبشار اشاره کنیم می بایست نام رودخانه‌ دائمی و پر آب لرستان، یعنی سزار را مورد توجه قرار دهیم چرا که این رودخانه مقصد نهایی آبشار بیشه است. آبشاری که از اندک اندک رودهای کوچک تشکیل شده و عظمتی بسیار را به نام خود کرده است.

این مکان که یکی از جاهای دیدنی لرستان است علاوه بر زیبایی مهندسی طبیعی حیرت انگیزی دارد به طوریکه ارتفاع آن تا نقطه‌ برخورد به زمین بالغ بر ۴۸ متر بوده و میبایست مسیری 10 متری را برای اتمام مسیر و رسیدن به رودخانه طی کند. از طرفی نیز عرض تاج آبشار بیشه به ععدی بالغ بر ۲۰ متر می رسد.

آبشار بیشه لرستان
منبع:گوگل مپ آبشار بیشه لرستان

در نزدیکی این آبشار نیز جنگل ‌های پهناور پوشیده از درختان بلوط وجود دارد که زیبایی چشم نوازی را به این منطقه بخشیده است از طرفی مجاورت این آبشار با روستای بیشه نیز خود یک زیبایی دیگر است.

اگر به دل جنگل بنگیرد ریل قطاری را مشاهده می کنید که از میان آن عبور کرده و زیبایی دو چندانی به این منطقه داده است، علاوه بر ریل نیز آبشار های کوچکی که منشا خود را از چشمه های کوچک می گیرند، با عبور از میان این جنگل و پیوستن به آبشار بیشه یکی از جاهای دیدنی لرستان، زیبایی وصف نشدنی به این منطقه می بخشد.

آبشار بیشه لرستان
منبع:گوگل مپ آبشار بیشه لرستان

بهترین فصل سفر

بی شک بهترین فصل سفر به این مکان بی همتا فصل بهار بوده تا شما را با سر سبزی و طراوت خاصی رو برو کند. از طرفی دیگر نیز در فصل پاییز به سبب برگ ریزان و رنگا رنگی درختان، آبشار بیشه زیبایی خاصی به خود می گیرد که چشم هر بیننده ای را به خود می دوزد.

دیگر مکان‌های تفریحی استان لرستان

دریاچه گهر لرستان

دریاچه گهر لرستان از جاهای دیدنی لرستان بوده که در دل رشته کوه‌ های‌ اشترانکوه چشم جهانیان را به خود دوخته و هر لحظه اقامت در آنجا را زیبایی خاصی می بخشد. این دریاچه بسیار زیبا در ارتفاع ۲,۳۶۰ متری از سطح آب های آزاد قرار گرفته.

تنگه شیرز

اگر از تماشاکنندگان و تحسین کنندگان طبیعت بکر و دست نخورده هستید، بدون تردید ساختار صخره‌ های تنگه شیرز صحنه هایی به یاد ماندنی را در ذهنتان به جای می گذارد. منطقه ای که خود را در دل کوه های زاگرس گنجانده و زیبایی خارق العاده ای دارد.

آبشار نوژیان لرستان

بدون تردید یکی از جاهای دیدنی لرستان که سالانه هزاران گردشگر از سراسر جهان را به سمت و سوی خود می کشد تا زیبایی های نهفته در خود را به نمایش بگذارد، جایی نیست جز آبشار نوژیان لرستان. آبشاری که جزو برجسته ترین آبشار های لرستان محسوب می شود.

قلعه فلک الافلاک

قلعه فلک الافلاک یکی ازجاهای پربازدید لرستان است.تقریبا نشنیدن نام قلعه فلک الافلاک غیر ممکن است چرا در هر گوشه و کناری از خود داستانی بر جای گذاشته است، این مکان تاریخی که یکی از جاهای دیدنی لرستان است، می تواند به عنوان یک گزینه مناسب برای سفر بعدی شما انتخاب شود.
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها