Search

آبشار بیشه لرستان

آبشار بیشه لرستان

آبشار بیشه لرستان یکی از جاهای دیدنی لرستان است که خود را در دامان رشته کوه های پوشیده از برف زاگرس جای داده است. این آبشار که در شهرستان دورود از توابع لرستان قرار دارد، از شمال با شهرستان سربند و از سمت شمال غربی با شهرستان بروجرد در همسایگی قرار دارد.

این آبشار از هر چهار جهت جغرافیایی مسیر های منتهی به خود را پوشش می دهد به طوریکه از شرق و غرب این آبشار نیز می توانید برای سفر به آنجا حرکت کنید. آبشار بیشه که از شرق به ازنا، از جنوب به الیگودرز و از غرب به شهرستان خرم‌آباد ختم می شود، یکی از جاهای دیدنی لرستان است که سالانه هزاران مسافر را به خود می بیند.

آبشار بیشه لرستان
منبع:گوگل مپ آبشار بیشه لرستان

روستای بیشه

بعد از آبشار بیشه بازدید از روستای بیشه بهترین اتفاق ممکن است چرا که این روستای بزرگ که در همسایگی آبشار قرار دارد، یکی از جاهای دیدنی لرستان بوده که علاوه بر سر سزی و طراوتی که دارد، مردمانی مهربان و مهمان نواز را در دل خود ساکن کرده است.

آبشار بیشه لرستان

این آبشار یکی از مناطق گردشگری طبیعی در استان لرستان بوده که به‌ عنوان چهل‌ و هشتمین اثر ملی در لیست میراث طبیعی ایران و در اسفند ماه سال ۱۳۸۷ به ثبت ملی رسیده است. این آبشار بسیار عظیم در واقع از ترکیب چندین آبشار کوچک تشکیل شده که هر کدام از آن ها مسیری پر ماجرا را برای سرازیر شدن از این مقصد طی می کنند.

آبشار بیشه لرستان
منبع:گوگل مپ آبشار بیشه لرستان

اگر بخواهیم به انتهای مسیر این آبشار اشاره کنیم می بایست نام رودخانه‌ دائمی و پر آب لرستان، یعنی سزار را مورد توجه قرار دهیم چرا که این رودخانه مقصد نهایی آبشار بیشه است. آبشاری که از اندک اندک رودهای کوچک تشکیل شده و عظمتی بسیار را به نام خود کرده است.

این مکان که یکی از جاهای دیدنی لرستان است علاوه بر زیبایی مهندسی طبیعی حیرت انگیزی دارد به طوریکه ارتفاع آن تا نقطه‌ برخورد به زمین بالغ بر ۴۸ متر بوده و میبایست مسیری 10 متری را برای اتمام مسیر و رسیدن به رودخانه طی کند. از طرفی نیز عرض تاج آبشار بیشه به ععدی بالغ بر ۲۰ متر می رسد.

آبشار بیشه لرستان
منبع:گوگل مپ آبشار بیشه لرستان

در نزدیکی این آبشار نیز جنگل ‌های پهناور پوشیده از درختان بلوط وجود دارد که زیبایی چشم نوازی را به این منطقه بخشیده است از طرفی مجاورت این آبشار با روستای بیشه نیز خود یک زیبایی دیگر است.

اگر به دل جنگل بنگیرد ریل قطاری را مشاهده می کنید که از میان آن عبور کرده و زیبایی دو چندانی به این منطقه داده است، علاوه بر ریل نیز آبشار های کوچکی که منشا خود را از چشمه های کوچک می گیرند، با عبور از میان این جنگل و پیوستن به آبشار بیشه یکی از جاهای دیدنی لرستان، زیبایی وصف نشدنی به این منطقه می بخشد.

آبشار بیشه لرستان
منبع:گوگل مپ آبشار بیشه لرستان

بهترین فصل سفر

بی شک بهترین فصل سفر به این مکان بی همتا فصل بهار بوده تا شما را با سر سبزی و طراوت خاصی رو برو کند. از طرفی دیگر نیز در فصل پاییز به سبب برگ ریزان و رنگا رنگی درختان، آبشار بیشه زیبایی خاصی به خود می گیرد که چشم هر بیننده ای را به خود می دوزد.

دیگر مکان‌های تفریحی استان لرستان

تونل برفی ازنا لرستان

ازنا در لرستان یکی از طبیعت‌های بکر و خوش آب و هوا است. برای افرادی مناسب است که به آب و هوای سرد علاقه زیادی دارند و می‌خواهند مدت زمانی را در دل طبیعت به دور از هرگونه دغدغه و زندگی شلوغ شهری باشند. یکی از مناطقی که شاید در مورد آن شنیده اما اطلاعات کافی نداشته باشید، تونل برفی ازنا لرستان است که از جاهای دیدنی لرستان می باشد که در این مقاله از سایت گردشگری به گردی با آن بیشتر آشنا خواهید شد.

آبشار نوژیان لرستان

بدون تردید یکی از جاهای دیدنی لرستان که سالانه هزاران گردشگر از سراسر جهان را به سمت و سوی خود می کشد تا زیبایی های نهفته در خود را به نمایش بگذارد، جایی نیست جز آبشار نوژیان لرستان. آبشاری که جزو برجسته ترین آبشار های لرستان محسوب می شود.

حمام گپ لرستان

بدون تردید یکی از بناهای تاریخی و جاهای دیدنی لرستان که در سال های اخیر مورد توجه بیشتری قرار گرفته است، حمام گپ لرستان است. حمامی که به عنوان یکی از مناطق گردشگری مهم در خرم آباد قرار دارد و سالانه تعداد زیادی گردشگر را دور هم گرد می آورد.

تپه قرق

زیبایی وصف ناپذیر اما در عین حال ساده ای که در تپه قرق یکی از جاهای دیدنی لرستان پنهان است، سالانه چشمان خیل عظیمی از جمعیت گردشگر را به خود می دوزد و گاها دلیل بر اقامت آن ها در این مکان دیدنی می شود.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search