آبشار اسکندرتبریز

آبشار اسکندر تبریز

از جاهای دیدنی تبریز آبشار اسکندرتبریز است. طبیعت همیشه منبع الهام و آرامش بوده است و انسان زمانی که از دغدغه ها و شلوغی زندگی شهری و کسب و کار خسته و گریزان می شود، آغوش طبیعت را برای پناه بردن انتخاب می کند. از گذشته های دور تا امروز طبیعت طرفداران خود را داشته اما با پیشرفت زندگی شهری و تکنولوژی و میزان بسیار بالای آلودگی شهرها، افراد بیشتر برای سفر به طبیعت و گذراندن اندک زمانی در هوای پاک و فضای بکر طبیعت ترغیب شده اند.

منبع:عصر ایران

تا جایی که گروه های طبیعت گردی و ان جی اّ هایی برای پاک کردن طبیعت از زباله نیز تشکیل داده اند و ارزش و اهمیت طبیعت بیش از پیش شده تا انسان قدر آن را بداند. امروزه افرادی با برداشتن یک کوله پشتی و ابزار مورد نیاز برای ماندن در طبیعت به آن سفر می کنند و با انجام این قبیل فعالیت ها سعی می کنند سالم تر بمانند و در حفظ طبیعت نیز کوشا هستند. استان آذربایجان شرقی به دلیل خوش آب و هوایی و اقلیم سرسبز و پاکش در نیمه ی اول سال مقصد پرطرفداری برای گردش و سفر است.

نحوه بازدید

اگر اهل سفر به طبیعت و کسب تجربه های نو و جستجوی مکان های جذاب باشید شاید نام آبشار اسکندرتبریز را شنیده باشید یا به آن سفر کرده باشید. در مسیر جاده ی تبریز به اهر و درست در دامنه های شمالی رشته کوه های سهند، اگر به سمت روستای طویقون حرکت کنید در نزدیکی این روستا به یکی از جذاب ترین مقصد های طبیعت گردی خواهید رسید.

 اگر طبیعت گرد ماهری باشید حتما می دانید که بهتر است کفش مناسب پیاده روی در طبیعت همراه خود داشته باشید چرا که برای رسیدن به آبشار اندکی از راه را باید پیاده روی کنید. شگفتی اصلی این آبشار در فصل زمستان نمایان می شود و در واقع فصل مناسب برای سفر به آنجا در افراد مختلف بنا به سلیقه شان متفاوت است چرا که این آبشار در زمستان کاملا یخ می زند و در واقع مهمترین ویژگی اش برای دوستداران یخ نوردی همین یخ زدگی و انباشته شدن قندیل های نوک تیز روی یکدیگر است.

منبع:عصر ایران

زمان بازدید

اما اگر شنیدن صدای خروش ریزش حجم زیاد آب شما را شیدا می کند یا به قصد آب تنی کردن و پیک نیک در اطراف آبشاربه آنجا می روید پیشنهاد می کنم فروردین ماه که پرآب ترین زمان آن است را انتخاب کنید. در سالهای اخیر به علت خشکسالی در تابستان و بهار حجم آب بسیار کمتر شده است. قبل از حرکت به سمت آبشار اسکندرتبریز ، کفش و لباس مناسب و همینطور غذا یا تنقلات به همراه داشته باشید زیرا در اطراف آن از رستوران یا کافه خبری نیست، تنها طبیعت است و طبیعت..

از دیگر آبشارهای تبریز میتوان به آبشار آسیاب خرابه تبریز را هم نام برد.

دیگر مکان‌های تفریحی استان آذربایجان شرقی

آبشار گل آخورتبریز

قصد داریم امروز یکی از جاهای دیدنی تبریز را معرفی کنیم. جنگل ارسباران در ۶۰ کیلومتری غرب ورزقان نزدیک آن روستای ارزیل وجود دارد. در اینجنگل و در دامنه غربی کوه کسبه یک آبشار بکر با آب گوارا و خنکی دارد که به این آبشار گل آخور یا آبشار چرنا می گویند. اگر قصد داشته باشی

برج خلعت پوشان تبریز

استان آذربایجان شرقی دارای برج های مختلفی میباشد.از جاهای دیدنی تبریز میتوان به برج های این شهر اشاره کرد که دارای قدمت زیاد و زیبایی های خاصی هستند.برج خلعت پوشان یکی از این برج ها میباشد.

خانه مشروطه

خانه مشروطه تبریز یکی از جاهای دیدنی تبریز است.برای ما انسان های مدرن امروزی که با اِلِمان های ساده ومعماری مدرن یکنواخت و سرد خو گرفته ایم، قدم گذاشتن در خانه ای با قدمت صد و پنجاه سال و معماری خاص دوره ی قاجار احتمالا باید خیلی جذاب باشد. خانه ای که در بدو ورود به آن با یک حوض زیبا شبیه حوض خانه ی مادربزرگ ها مواجه می شویم و روبروی ما عمارتی دو طبقه قد علم کرده.

کوه های آلا داغ دار تبریز

از جاهای دیدنی تبریز کوه های آلا داغ دار را میتوان نام برد. جاذبه های گردشگری در دنیا دو دسته اند. جاذبه های طبیعی که هدیه ی خداوند اند و جاذبه هایی که بدست انسان ها ساخته شده اند و هرکدام از این ها در ابعاد مختلف قابل تامل اند.
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها